Naga Markets

Mogło się wydawać, że rynek uznał zeszłotygodniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) za pozytywne dla euro. Czy to początek bardziej wyraźnego ożywienia euro? Ekonomiści Commerzbanku oczekują, że wspólna waluta pozostanie pod presją. Kurs EUR/USD spadł z maksimum 1,0187 wczoraj po danych o inflacji w USA. Stratedzy z TD Securities uważają, że główna para powinna na razie pozostać poniżej parytetu z celem na 0,96.

Kurs euro (EUR/USD): Prawdopodobnie jest za wcześnie na rajd ożywienia – Commerzbank

Niepewne perspektywy dla europejskiej gospodarki mogą spowodować, że EBC będzie działał ostrożniej w nadchodzących miesiącach, pomimo wysokiego poziomu inflacji. Na tym tle rynek walutowy prawdopodobnie pozostanie sceptyczny wobec euro, więc prawdopodobnie jest za wcześnie na ożywienie kursu wspólnej waluty.Dostrzegamy ryzyko, że sytuacja w zakresie cen i podaży energii ulegnie dalszemu pogorszeniu, co może ponownie wywrzeć presję deprecjacyjną na EUR – napisano w raporcie.

Ogólnie pozytywny nastrój rynkowy obserwowany w ostatnich dniach zapewnił lekkie wsparcie dla EUR.

Jednak to rodzi ryzyko, że nastroje mogą się ponownie zmienić, ponieważ ryzyko energetyczne i gospodarcze prawdopodobnie będzie wpływać na rynki finansowe jeszcze przez jakiś czas – dodano.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs EUR/USD: powrót poniżej parytetu – TDS

Kurs EUR/USD spadł z maksimum 1,0187 następnego dnia po danych o inflacji w USA. Ekonomiści TD Securities uważają, że główna para powinna na razie pozostać pod parytetem.

XTB

Oczekujemy, że parytet zapewni wsparcie, ale euro znajduje się w tak fundamentalnie niekorzystnej sytuacji z powodu implodującego bilansu płatniczego i spowalniającego globalnego cyklu wzrostu, że uważamy, iż spadek poniżej parytetu jest nieunikniony (zakreśliliśmy ołówkiem 0,96 na koniec roku) – wskazano w raporcie.

EUR/USD pozostanie w wąskim w przedziale 0,9950-1,0050 – ING

Kurs EUR/USD stracił we wtorek ponad 150 pipsów, zanim w środę wszedł w fazę konsolidacji w okolicach parytetu. Ekonomiści z ING spodziewają się, że para pozostanie w przedziale 0,9950-1,0050.

EBC będzie miał trudności z prześcignięciem Fed. Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę, że gospodarka USA weszła w kryzys inflacyjny z gospodarką działającą powyżej zdolności – w przeciwieństwie do ujemnej luki produkcyjnej w strefie euro – podkreślono.

Głównym punktem dzisiejszej sesji będzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która zaprezentuje środki, które Europa powinna podjąć, aby zaradzić kryzysowi energetycznemu.

Wątpimy, aby te środki wsparcia mogły wywrzeć wpływ na kurs EUR/USD, więc oczekujemy konsolidacji w zakresie 0,9950-1,0050 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKamil Jarzombek z zarzutami od UOKiK. Chodzi o tokeny i piramidę finansową Selfmaker
Następny artykułDolar przebija kolejne sufity. Komentuje Marcin Kiepas z Tickmill
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here