Naga MarketsEuro znajduje się na wzrostowej fali. Analiza techniczna kursu EUR/JPYAprecjacja Euro zatrzymała się niespełna figurę przed czerwcowym szczytem. Fala wzrostów była na tyle intensywna, że na próżno szukać można korekt w fali mającej swój początek dwadzieścia dni temu. Dopiero koniec ubiegłego tygodnia przyniósł pierwsze czarne świece.  Ich zasięg daleki jest od ważnej strefy 130.50, gdyż cena Low zatrzymała się na 132.00.

Euro umacnia się względem jena

Miejsce to może być końcem korekty na interwale dziennym, co sugeruje kolejną falę wzrostową. Taki scenariusz znajduje uzasadnienie w analizie interwału tygodniowego, gdzie ruch opisany spadkowym kanałem także może być korekta, ale wyższego rzędu. Wiadomym jest, że po korekcie tworzy się impuls, który jest od niej dłuższy, stąd opór 134.00 jest potencjalnym celem dla posiadaczy długich pozycji.  Oznaczałoby to kolejne dwie figury wzrostów.Patrząc na wskaźnik RSI można wątpić, czy taki ruch jest możliwy, gdyż zmusiłoby to ten oscylator do wejścia głęboko w strefę wykupienia. Takie sytuacje zdarzają się dość rzadko, ale są możliwe, szczególnie jeżeli uwzględnimy ostatnią zmienność. Ta mierzona wskaźnikiem Bollingera wskazuje na oddalanie zewnętrznych linii o 6 figur.

Notowania EURJPY
Notowania EURJPY

Taka sytuacja nie miała miejsca w tym roku i może być zaproszeniem do małej konsolidacji, aby wszyscy uczestnicy rynku zdążyli przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jej podstawą może być niebieska strefa 132.00, a górnym ograniczeniem zeszłotygodniowy szczyt, który jest najbliższym oporem.

Aby móc spojrzeć na południe, to podaż musiałaby przełamać dzisiejsze minima i wówczas realnym stanie się test 130.50.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb akcje | dolar australijski pln | kurs dolara nowozelandzkiego w kantorach | kurs biomed | eur online | notowania biomed lublin | jsw akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here