Naga MarketsFlaga unii europejskiej i polski wbite w papierowe statkiKurs euro (EUR/PLN) we wtorek odnotował najwyższy poziom od końca stycznia osiągnąwszy dzienne maksimum przy 4,5430. Wprawdzie w środę kurs cofnął się do poziomu wczorajszego otwarcia, jednak z perspektywy średnioterminowej para EUR/PLN znajduje się powyżej 50- i 100-dniowych średnich ruchomych, co wskazuje na dalszą słabość złotego w krótkim terminie, uważają analitycy Santander Polska.

  • Tygodniowa zmienność PLN spadła do 2%, co zwiększa prawdopodobieństwo większego ruchu
  • Preferencja NBP dla słabszego złotego zapobiegnie wyraźnemu spadkowi kursu EUR/PLN w pierwszej połowie roku
  • Dzisiaj odbędzie się posiedzenie RPP. Stopy procentowe najprawdopodobniej pozostaną bez zmian

Kurs złotego (PLN) straci w krótkim terminie – Santander Polska

Jak wskazano w raporcie tygodniowa zmienność spadła do 2%, co zwiększa prawdopodobieństwo większego ruchu w najbliższych sesjach. W ocenie ekspertów kurs EUR/PLN ma szanse wzrosnąć w kierunku strefy 4,55- 4,60, co niewątpliwie usatysfakcjonowałoby NBP, który od kilku miesięcy stara się przeciwdziałać sile polskiego złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oprócz panującej niepewności co do tempa ożywienia gospodarczego – na które duży wpływ będzie miał utrzymujący się lockdown – preferencja NBP dla słabszego złotego zapobiegnie wyraźnemu spadkowi kursu EUR/PLN w pierwszej połowie rokunapisano w ostatnim raporcie Rabobanku.

Jednocześnie dzisiaj odbędzie się posiedzenie RPP. Stopy procentowe zapewne pozostaną bez zmian, a ton komunikatu zbliżony do poprzednich. Najciekawsze będą nowe projekcje banku centralnego dot. PKB i inflacji. Prognoza PKB zostanie najprawdopodobniej podniesiona dla 2021 r., ponieważ ta z listopadowej edycji okazała się zbyt pesymistyczna. Ścieżka inflacji już w listopadzie była dość wysoko, więc być może nie ulegnie większej zmianie. Najprawdopodobniej nie będą to zmiany, które wspierałyby wzrost prawdopodobieństwa obniżek stóp procentowych w Polsce.

Plus500
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski | ropa forum | pkn orlen cena akcji | eur pln stooq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBranża gier to długoterminowa wygrana
Następny artykułBitcoin: 17% monet nie zmieniło właściciela od ponad 7 lat
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here