Naga MarketsEuro wzrośnie do dolara (EUR/USD), a indeks DAX odrobi straty - sentymentu traderówRynki amerykańskie przeżyły jeden z najgorszych spadków od dwóch lat. Giełdy w Europie radziły sobie wczoraj niewiele lepiej. FTSE100 zanotował największy jednodniowy spadek od czterech i pół roku, spadając o 3,3%. Akcje w Wielkiej Brytanii notowały zniżkę z powodu spadku FTSEMib o 5,4%, a DAX o 4%.


Poniedziałkowa słabość wywołana koronawirusem przemija we wtorek?

Słabość z poniedziałku utrzymywała się dziś na rynkach azjatyckich, a Nikkei225 gwałtownie nurkował, gdy japońscy inwestorzy wrócili z długiego weekendu, po tym, jak władze przyznały, że są na krawędzi szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Mimo tego rynki w Europie mogą lekko odbić, ponieważ inwestorzy ponownie szacują spadki z ostatnich kilku dni.

Podczas gdy nowe przypadki koronawirusa wciąż są notowane w Chinach, wzrost liczby przypadków w Korei Południowej, a także w Europie i reszcie świata, sieje strach przed pandemią i przedłużającymi się zakłóceniami gospodarczymi, które  spowodowały jedne z największych spadków od lat dla niektórych sektorów rynku. Linie lotnicze i inne sektory związane z podróżami odnotowały ogromne spadki, ponieważ liczba przypadków we Włoszech wzrosła z 3 w piątek do ponad 200 w ciągu trzech dni, co spowodowało blokady na dużą skalę w niektórych częściach kraju. Zgłaszano także nowe przypadki na Bliskim Wschodzie, w szczególności w Iranie, co skłoniło wiele krajów, w tym Turcję, do zamknięcia granic lub ograniczenia ruchu granicznego. Wzrosła również wyprzedaż na rynkach obligacji, co spowodowało, że rentowność 30-latek w USA osiągnęła rekordowo niski poziom, podczas gdy ceny złota osiągnęły nowy rekordowy poziom względem funta szterlinga, a także najwyższy poziom w stosunku do dolara amerykańskiego od 2013 roku. Obawy o spadek popytu spowodowały także gwałtowny spadek cen ropy naftowej, ponieważ rynki spekulowały, że przedłużające się spowolnienie gospodarcze doprowadzi do nadpodaży.

Nie ma wątpliwości, że rynki finansowe zaczynają zdawać sobie sprawę, że ten szczególny kryzys może potrwać znacznie dłużej, niż wielu myślało kilka tygodni temu, jednak epidemie grypy nie są niczym nowym. Zdarzają się co roku i według Światowej Organizacji Zdrowia grypa zabija do 650 000 osób rocznie, a rynki reagują na kryzys, który jak dotąd dotknął tylko ułamek tej liczby. Nie jest to lekceważenie powagi sytuacji związanej z koronawirusem, biorąc pod uwagę, jak mało wiemy na jego temat, ale można argumentować, że reakcja rządów, zamykanie granic i ograniczanie ruchu w rzeczywistości pogarszają sytuację i powodują zamieszanie i strach wśród populacji. Na razie wydaje się, że nie ma szans, aby rynki finansowe ustabilizowały się w krótkim okresie, co oznacza, że inwestorzy będą musieli przyzwyczaić się do dłuższego czasu niepewności i zmienności.

Dzisiejszy niemiecki PKB za czwarty kwartał ma wynieść 0%, co jest przypomnieniem o słabości gospodarczej w Europie. Wydaje się, że epidemia grypy nie ma obecnie zbyt dużego negatywnego wpływu na gospodarkę USA, ale konsumenci są kapryśni, a najnowsze dane dotyczące zaufania konsumentów mogą być dobrym wskaźnikiem zmiany nastrojów. Dzisiejsza publikacja zaufania konsumentów w lutym ma wzrosnąć do 132,6 z 131,6.

Kurs euro mocniej odbije? Funt również próbuje umacniać się w stosunku do dolara amerykańskiego

EURUSD – euro znalazło wsparcie przy luce z kwietnia 2017, pomiędzy 1,0730 i 1,0780 i kieruje się w okolice 1,0880. Przełamanie tego poziomu może skierować kurs na 1,1000. Spadek poniżej 1,0720 otworzy perspektywę zniżki w okolice 1,0340.

GBPUSD – chwilowo para walczy, by odreagować, a wsparcie znajduje się przy zeszłotygodniowych dołkach w okolicy 1,2850. Kurs musi wybić powyżej 1,3050, gdzie znajduje się 50-dniowa MA i linia trendu z grudniowych szczytów. Spadek poniżej 1,2850 otworzy drogę na 1,2780.

EURGBP – notowania wciąż rosną, a przełamanie 0,8410/20 otwiera drogę w kierunku 200-dniowej MA przy poziomie 0,8480. Wsparcie znajduje się w okolicy 0,8280 oraz dołków z ostatniego tygodnia.

USDJPY – kurs nurkował wczoraj, po zeszłotygodniowych wzrostach, jednak zdołał się utrzymać powyżej 110,20. Poziom ten jest obecnie kluczowym wsparciem i jeśli utrzymamy się powyżej, wówczas możliwy będzie powrót do szczytów przy 112,25. Przełamanie poniżej 110,20 otworzy drogę w kierunku 108,50.

FTSE100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 25 punktów do 7,181

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 90 punktów do 13,125

CAC40 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 30 punktów do 5,821


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

DAX będzie odbijał, złoto i inne metale szlachetne również w górę?

Germany 30 –  Klienci CMC Markets spodziewają się odbicia po spadkach na indeksie DAX –   57% z nich posiada otwarte pozycje długie, a ich wartość stanowi 51% wszystkich pozycji na tym rynku. W ostatnich godzinach o 7 punktów procentowych  spadła jednak wartość pozycji długich, a ilość byczo nastawionych klientów o 4 punkty procentowe.

Italy 40 –  pomimo, że to właśnie na giełdzie w Mediolanie spadki były wczoraj najbardziej dotkliwe, klienci CMC Markets nie oczekują odreagowania. W dalszym ciągu dominują pozycje krótkie, zarówno pod względem ilości Klientów (53%) jak i wartości pozycji (52%).

Indeks Metali Szlachetnych – okres rynkowej paniki jest doskonałą pożywką dla uznawanych za bezpieczniejsze aktywa metali szlachetnych. Indeks tych metali, obejmujący złoto, srebro, platynę i pallad znajduje się obecnie w okolicach szczytów, a Klienci CMC Markets wierzą w kontynuację tendencji wzrostowej. 76% z nich posiada na tym instrumencie pozycje długie, które stanowią aż 85% wartości wszystkich pozycji na tym rynku.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here