Naga MarketsKurs euro wzrasta 8. dzień z rzędu. Para EUR/USD z celem na 1,13Analitycy MUFG Banku prognozują, że para EUR/USD będzie oscylować w okolicach 1,1300 do końca czwartego kwartału tego roku. Uważają również, że Europejski Bank Centralny (EBC) jest gotowy do ponownego działania, co powinno wspierać siłę euro, choć dostrzegają również liczne geopolityczne ryzyka.

  • EBC nasili działania chcąc pokazać swoją niezależność?
  • Merkel próbuje uzgodnić szczegóły pakietu stymulacyjnego
  • Niewykluczona druga fala zachorowań w USA

EUR/USD: Oczekiwania na spadek kursu euro maleją – MUFG

Ogólny poziom optymizmu na całym świecie w nadziei na płynne znoszenie blokad został wzmocniony w Europie przez postęp w osiągnięciu porozumienia w sprawie funduszu naprawczego. Przełamanie oporu 1,10 na EUR/USD było spowodowane postępem w tej kluczowej kwestii – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
euroJednocześnie eksperci nie oczekują, aby decyzja niemieckiego sądu konstytucyjnego podważająca legalność QE w ramach programu PSPP utrudni działania EBC. Wręcz przeciwnie, chęć pokazania niezależności może zachęcić EBC do zdecydowanych działań.

Nasze oczekiwania co do spadku kursu euro są coraz mniejsze. Poprzedni zakres 1,06-1,10 został teraz zmieniony na 1,08-1,12. Pozostajemy jednak ostrożni, jeśli chodzi o dalszy wzrost euro, ponieważ napięcia między USA i Chinami cały czas się nasilają – dodano.

Jest miejsce na dalszą aprecjację euro, choć korekta nadal niewykluczona

Zdaniem analityka FXStreet, Yohaya Elama, szybkie tempo wzrostów pary EUR/USD sugeruje, że tymczasowa korekta może nastąpić w najbliższych dniach.

W ocenie eksperta potencjalny czynnik korekty może wynikać z trudnych rozmów między koalicjantami z Niemiec. Partia CDU Angeli Merkel do tej pory nie uzgodniła szczegółów pakietu stymulacyjnego o wartości 100 miliardów euro z partią SPD. Jeśli kolejne spotkanie również nie przyniesie rozstrzygnięcia, wspólna waluta może spaść.

Masowe demonstracje, które mają miejsce w USA w obliczu braku znacznych spadków zachorowań sugerują, że Stany Zjednoczone są nadal zagrożone drugą falą pandemii. Może to jednak zająć trochę czasu, a inwestorzy są optymistami co do powrotu do normalności co wspiera wzrost apetytu na ryzyko – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here