Naga MarketsKurs euro nawet po 1,16 USD w tym roku - uważa Danske. BofA zamierza kupować spadki dolaraKurs euro do dolara ma się umacniać w pierwszej połowie roku. Jednakże, do końca 2021 roku to dolar ma notować lepsze wyniki, uważa zarówno Danske Bank jak i Bank of America (BofA). Ten drugi zamierza kupować spadki USD, by czerpać korzyści z rajdu dolara w drugiej połowie roku.

  • Wartość godziwa EUR/USD mieści się obecnie w przedziale 1,08-1,20, uważa Danske Bank
  • Luźna polityka fiskalna i monetarna w USA umocnią dolara, sugeruje BofA

Kurs EUR/USD na 1,16  – Danske Bank

Według analityków Danske Bank, w perspektywie 1-3 miesięcy notowania euro w relacji do dolara będą się plasować w okolicach 1,22 USD. Jednak w dłuższym horyzoncie czasowym (12 miesięcy), kurs Eurodolara ma spaść do 1,16 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Uważamy, że wartość godziwa EUR/USD mieści się w przedziale 1,08-1,20, w zależności od zastosowanego modelu. Trendy amerykańskich aktywów są nadal silne w porównaniu z europejskimi odpowiednikami, a pandemia COVID-19 przyspieszyła wdrażanie technologii, sprzyjając przepływom do USA. Para EUR/USD stoi zatem w obliczu strukturalnego spadku z powodu braku konkurencyjności. Odwrócenie wyceny (spadek Eurodolara) może wynikać z rosnących realnych stóp w USA, słabnącego optymizmu w UE lub chińskiego spowolnienia – wnioskują analitycy Danske.

Bank zauważa, przy tym dodatkowe ryzyko. Jeśli Unia Europejska okaże się motorem światowego wzrostu i / lub Fed zdecydowanie wycofa się z niedawnego optymizmu, co do drugiej połowy roku. Przy tym scenariuszu kurs euro do dolara mógłby wzrosnąć powyżej 1,24 USD.

fpmarkets

Bank of America planuje kupować dolara na spadkach

Analitycy Bank of America są zdania, że połączenie bardzo luźnej polityki fiskalnej i monetarnej w USA oraz stosunkowo szybkich szczepień, szczególnie w porównaniu ze strefą euro, wkrótce doprowadzą do znacznie silniejszego ożywienia w USA.

BofA oczekuje w tym roku dwukrotnie szybszego ożywienia w USA niż w strefie euro. To z kolei sprawia, że analitykom trudno uwierzyć w dalsze osłabienie dolara przy tym scenariuszu.

– Kupilibyśmy spadek dolara w I poł. 2021 roku, aby pozycjonować się na rajd USD w II poł. roku, zwłaszcza wobec euro – wnioskuje BofA.. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotowki | notowania pkn | mercator forum parkiet | de30 dax | spółki gpw | kursy kryptowalut prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here