Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spada z dwuletnich szczytów. Kurs dolara czeka na FedEuro wycofało się ze swojego dwuletniego maksimum we wtorek, gdy spadła ostatnia wyprzedaż dolara amerykańskiego przed dwudniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej. Podczas konferencji banku centralnego inwestorzy spodziewają się, że prognoza i dotychczasowe działania Fedu pozostaną niezmienione, jednak liczą na pewne wskazówki. Kurs EUR/USD spada we wtorek w okolice 1,17 po siedmiu dniach nieustających wzrostów.

  • Euro umocniło się do dolara amerykańskiego o 8,5% od połowy maja
  • Ostatnie osłabienie dolara wynikiem sporów politycznych o kolejny pakiet ratunkowy dla USA
  • Opóźnienie w osiągnięciu porozumienia w USA spowoduje nieuniknione szkody dla realnej gospodarki

USD: Przyczyny spadku wartości dolara pozostają nienaruszone

Zmiany w polityce pieniężnej amerykańskiego banku centralnego są mało prawdopodobne, ale inwestorzy spekulują na temat zmiany nacisku na dotychczasowe wytyczne Fed na najbliższym posiedzeniu.

Ostatnie osłabienie dolara nastąpiło m.in. w wyniku sporów politycznych o kolejny pakiet ratunkowy dla USA. Republikańskie kierownictwo Senatu USA przedstawiło propozycję kolejnego pakietu pomocy w walce z COVID-19 o wartości 1 biliona dolarów, zwanego „Ustawą o uzdrowieniu” (the Heals Act).

Utrzymują się jednak obawy co do szczegółów planu i fakt, że wygląda o wiele mniej pobudzająco niż ustawa o rozwiązaniach awaryjnych (the Heroes Act), która przeszła w maju przez Izbę Reprezentantów kontrolowaną przez Demokratów. Propozycja wywołała natychmiastowy sprzeciw, a Demokraci twierdzili, że jest zbyt ograniczona.

Godnym uwagi wydarzeniem, które wzmocni obawy o perspektywy gospodarki amerykańskiej, był plan obniżenia zasiłku dla bezrobotnych z 600 do 200 dolarów tygodniowo, co jest większą redukcją niż pierwotnie podawano. Opóźnienie w osiągnięciu porozumienia spowoduje nieuniknione szkody dla realnej gospodarki, zważywszy na wysoki poziom niepewności jaki teraz panuje – powiedział Derek Halpenny, szef działu badań w MUFG .

Większość analityków twierdzi, że przyczyny spadku wartości dolara, zwłaszcza spadające realne rentowności, pozostają nienaruszone, ale tempo spadku zmalało – prawdopodobnie w związku ze spotkaniem Fed i zbliżającym się pakietem wydatków USA.

Kurs euro (EUR) po długim rajdzie oscyluje przy dwuletnich szczytach

Inwestorzy podnieśli we wtorek koszt miesięcznych opcji na parze EUR/USD do najwyższego poziomu od czterech miesięcy, co sugeruje, że przygotowują się na nieoczekiwane ruchy na parze w nadchodzących tygodniach.

Tymczasem „edek” nieznacznie spada we wtorek niwelując zaledwie część wczorajszego wzrostu. Najbliższym oporem jest poziom 1,1815, którego przebicie utoruję drogę w rejon okrągłego poziomu 1,20. Z drugiej strony wsparcie stanowi dopiero poziom 1,15, a więc jest sporo miejsca na potencjalną korektę, która nie zagroziłaby lipcowemu impulsowi wzrostowemu.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here