Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,15 w czerwcu na fali giełdowego optymizmuOgromna skala działania podjęta niedawno przez Europejski Bank Centralny (EBC) oznacza bardziej atrakcyjne euro w oczach inwestorów. Lars Sparresø Merklin z Danske Banku zaktualizował prognozę dla pary walutowej EUR/USD do poziomu 1,15, który jego zdaniem zostanie osiągnięty w ciągu najbliższego miesiąca. Z kolei eksperci z Rabobanku podkreślają, iż wartość godziwa “edka” znajduje się znacznie powyżej aktualnego kursu.

  • Szacunki OECD dotyczące parytetu siły nabywczej dla EUR/USD wskazują na poziom 1,40
  • Euro wspierane przez działania decydentów
  • Ryzyko Brexitu i zadłużenia Włoch ponownie obciążą EUR pod koniec roku

EUR/USD wzrośnie do 1,15 w ciągu jednego miesiąca – Danske Bank

Zmieniamy naszą prognozę na najbliższy miesiąc i trzy miesiące do poziomu 1,15. Jest to równoległe przesunięcie w górę odzwierciedlające nie tylko globalne trendy w zakresie reflacji, ale także zmniejszony poziom europejskiego ryzyka. Kluczowym ryzykiem dla naszego scenariusza będą działania Fedu w drugiej połowie 2020 r. – napisano w raporcie.

Czy wiesz, że…?

Reflacja to zwiększanie skali inflacji jako reakcja na okres, w którym ceny kształtowały się poniżej kosztów produkcji. Stosuje się ją po znacznym spadku cen danego składnika aktywów w celu ich podwyższenia do poziomów przed załamaniem koniunktury.

Eksperci wskazują, iż kwestie długoterminowe muszą być nadal rozwiązywane w głównych branżach europejskich (samochody, banki itp.). Podkreślają, iż kwestia Brexitu pozostaje nierozwiązana, a Włochy mogą rozpocząć nowe dyskusje na temat stabilności zadłużenia pod koniec roku.

Ponadto pozytywne niespodzianki makroekonomiczne w USA mogą pomóc w powstrzymaniu słabości dolara amerykańskiego, dlatego też w dłuższym terminie tj. 6-12 miesięcy oczekujemy powrotu siły USD – dodano.

Kurs EUR/USD po 1,14 w perspektywie 3-miesięcznej – Rabobank

Kurs euro do dolara europa kontynentAnalitycy Rabobanku również zrewidowali swoje prognozy dla pary EUR/USD i teraz dostrzegają kurs na poziomie 1,14 w perspektywie trzech miesięcy. Jeśli pojawi się druga fala zachorowań na COVID-19, ostrzegają, że EUR/USD może spaść do 1,09 w horyzoncie sześciu miesięcy.

Wzrost apetytu na ryzyko zdominował nastroje rynkowe w ostatnich tygodniach, co przyczyniło się do słabości USD od co najmniej połowy maja. Oprócz tego ożywienie na euro było zasilane przez kilka znaczących wydarzeń w strefie, które mogą być przełomem dla wspólnej waluty.

Obecny trend przyczynił się do wyrównywania rozbieżności między EUR, a USD. Może to być niewystarczające, aby podbić kurs EUR/USD z powrotem do wartości godziwej, ale może dać euro solidny impuls w tym kierunku – wskazano w raporcie.

Eksperci zmienili swoje prognozy dla EUR/USD i teraz widzą parę walutową na poziomie 1,14 w perspektywie trzech miesięcy. Jednocześnie duża ilość potencjalnych ryzyk na świecie sprawia, że dostrzegają również możliwość kolejnego spadku poniżej 1,09 w perspektywie półrocznej.

Szacunki OECD dotyczące parytetu siły nabywczej dla EUR/USD wynoszą 1,40. Różne inne szacunki wartości godziwej wskazują, że wynosi ona około 1,25. Nie spodziewamy się, że którykolwiek z tych poziomów zostanie osiągnięty, ale wiadomości z EBC i Komisji Europejskiej powinny podnieść kurs euro w najbliższych miesiącach – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here