Naga MarketsKurs dolara pod silną presją. Kurs euro (EUR/USD) wzrośnie nawet do 1,30W wyniku pakietu fiskalnego i zniesienia ograniczeń euro umocniło się o 5% w stosunku do dolara amerykańskiego w ciągu ostatniego miesiąca. Kurs EUR/USD powinien odnotować dalsze wzrosty do końca 2021 r. w związku z globalnym ożywieniem. Ekonomiści z Westpac prognozują, że do końca przyszłego roku para wzrośnie do 1,23. Podobnego zdania są analitycy z ANZ, którzy oczekują aprecjacji w kierunku 1,21 do końca 2020 r. W piątek kurs EUR/USD zakończył się na poziomie 1,1780.

  • Porozumienie osiągnięte przez europejskich prawodawców jest postrzegane przez rynki jako przełom w kwestii współpracy politycznej
  • Globalne ożywienie po COVID-19 będzie również faworyzować europejską walutę w stosunku do dolara amerykańskiego
  • Jeśli Kongres nie zgodzi się na pakiet, „edek” może wzrosnąć nawet do poziomu 1,30

Kurs EUR/USD na poziomie 1,23 do końca 2021 r. w wyniku globalnego ożywienia – Westpac

Porozumienie osiągnięte przez europejskich prawodawców pod koniec lipca w sprawie rozszerzenia dotacji i pożyczek finansowanych dla poszczególnych krajów strefy euro jest postrzegane przez rynki jako przełom w kwestii współpracy politycznej i wspólnego postępu gospodarczego w całej Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnia aprecjacja euro wydaje się trwała. Zakładamy, że uzgodniona polityka otrzyma niezbędne zgody prawne do końca roku, a następnie fundusze umożliwią szereg projektów na całym kontynencie, zapewniając trwały wzrost aktywności i zatrudnienia – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę wypaczenie bilansu krótkoterminowych ryzyk w stosunku do Stanów Zjednoczonych, dalszy ruch w górę kursu EUR/USD na początku 2021 r. wydaje się prawdopodobny, podkreślają eksperci.

Nasza prognoza zakłada ruch w okolice 1,20, chociaż możliwa jest dalsza aprecjacja euro. Patrząc dalej w przyszłość do końca 2021 r., globalne ożywienie po COVID-19 będzie również faworyzować europejską walutę w stosunku do dolara amerykańskiego, w wyniku czego kurs EUR/USD osiągnie 1,23 do końca 2021 r. – dodano.

EUR/USD do końca roku na poziomie 1,21 z powodu wrażliwości dolara – ANZ

Polityka fiskalna USA zaostrza się, a niekonwencjonalna polityka pieniężna będzie dalej łagodzona. To wspiera słabość dolara, podczas gdy brak porozumienia stymulacyjnego w USA spowodowałby gwałtowny spadek wartości amerykańskiej waluty. Zdaniem ekonomistów z ANZ Banku, kurs EUR/USD zakończy rok na poziomie 1,21.

W istocie polityka fiskalna zaostrza się i sądzimy, że z czasem jej nacisk zmieni się z programów awaryjnych na obszary wzrostu (cyfryzacja, środowisko, infrastruktura). Wobec niepewności związanej z nadchodzącymi wyborami i oczekiwaniami na dalsze złagodzenie polityki Fed jesienią, tło sprzyja osłabieniu dolara pod koniec roku – wskazano w raporcie.

Eksperci prognozują ruch w zakresie 1,20-1,25 na EUR/USD z celem spot na koniec roku na poziomie 1,21.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że jeśli Kongres nie zgodzi się na pakiet, może to mocno ciążyć na dolarze w krótkim okresie. W takim przypadku mogą wystąpić bardziej dynamiczne straty, prawdopodobnie wymuszające ruch w zakresie 1,25-1,30. W tej chwili traktujemy korekty jako okazje do zakupu – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here