Naga Marketseuro i dolaryNowy rok rozpoczął się stosunkowo słabo dla euro. Z drugiej strony dolar amerykański był jedną z najsilniejszych walut w grupie G10, obok korony norweskiej i dolara australijskiego. Niemniej ekonomiści MUFG Banku oczekują, że korekta spadkowa na parze walutowej EUR/USD będzie tymczasowa. „Edek” silnie wzrasta w czwartek przebijając poziom 1,2150.

  • Dolar amerykański ma tendencję do słabszych wyników w grudniu, a następnie umacnia się w styczniu
  • Administracja Bidena najprawdopodobniej dostarczy większy bodziec po zdobyciu niewielkiej większości w Senacie
  • Zobowiązanie Fed do utrzymania luźnej polityki powinno zapobiec bardziej trwałemu odbiciu dolara amerykańskiego

EUR/USD: konsolidacja na wyższych poziomach w nadchodzącym miesiącu – MUFG

Jesteśmy bardziej skłonni postrzegać akcję cenową na EUR/USD jako tymczasową korektę niż początek trwałego odwrócenia trendu. Pasuje to również do zwykłego sezonowego wzorca wyników EUR/USD. Dolar amerykański ma tendencję do słabszych wyników w grudniu, a następnie umacnia się w styczniu. Spodziewamy się, że w nadchodzącym miesiącu para zacznie się konsolidować na wyższych poziomach – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Główną przyczyną obniżenia krótkoterminowej korekty kursu EUR/USD była w ocenie ekspertów zmiana oczekiwań dotyczących polityki fiskalnej USA. Nadchodząca administracja Bidena najprawdopodobniej dostarczy większy bodziec po zdobyciu niewielkiej większości w Senacie.

Dodatkowo Fed działał ostatnio prężnie, aby osłabić oczekiwania na szybsze tempo zmniejszania luzowania ilościowego w odpowiedzi na luźniejszą politykę fiskalną rządu.

Zobowiązanie Fed do utrzymania luźnej polityki powinno zapobiec bardziej trwałemu odbiciu dolara amerykańskiego w obecnym momencie – dodano.

Jednocześnie istnieje zwiększone ryzyko, że włoski rząd pod przewodnictwem premiera Conte nie będzie w stanie przetrwać po tym, jak partia Viva Italia wycofała swoje poparcie dla różnic w planie naprawczym i pożyczkach ESM.

Ponowne pojawienie się ryzyka politycznego we Włoszech miało jak dotąd ograniczony negatywny wpływ na włoski rynek długu. Oczekuje się, że program PEPP od EBC o wartości 1,85 bln euro ograniczy presję na wzrost rentowności Włoch i tym samym pomoże ograniczyć ryzyko spadku wartości euro również w najbliższej perspektywie – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here