Naga Markets

Euro wraca do gry! Polski przemysł w zapaści - Co przyniesie tydzień? - dr Przemysław Kwiecień (XTB)Europejski Bank Centralny zdecydował się w zeszłym tygodniu na podwyżkę stóp procentowych aż o 75 pb. – najwięcej w dotychczasowej historii banku. W trakcie dwóch tylko posiedzeń EBC, europejskie stopy procentowe zostały podniesione aż o 125 pb. Jednak sama konferencja prasowa mająca miejsce po decyzji monetarnej początkowo przybrała gołębi styl – EBC zamierza nadal reinwestować wpływy z portfela obligacji. Christine Lagarde przyznała jednak, że kierowany przez nią bank znajduje się daleko od poziomu stóp, które mogłyby sprowadzić inflację do celu, a rynek zakłada jeszcze 5 podwyżek EBC.

Również w Polsce mieliśmy do czynienia z decyzją monetarną – RPP podniosło zgodnie z oczekiwaniami poziom stóp o 25 pb. Oczy wszystkich skierowane są jednak w stronę Rezerwy Federalnej, która swoją decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych będzie musiała podjąć już w przyszłym tygodniu. Wydaje się, że jej kształt w dużej mierze zależeć będzie od najnowszych, sierpniowych danych dotyczących inflacji w Stanach Zjednoczonych. Spadek cen na rynku surowcowym, a zwłaszcza sytuacja na wykresie ropy naftowej dają nadzieje, że wtorkowy odczyt wesprze giełdowe byki.Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym skupiamy się na kluczowym temacie ostatnich dni – euro wraca do gry.

W dzisiejszym webinarze:

  • Kiedy szczyt na dolarze?
  • Kryzys energetyczny – czy szczyt cenowy na nami?
  • Czy wyceny akcji MSCI Emerging Markets są już atrakcyjne?

DOŁĄCZ

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/aktualnosci-rynkowe-wideo


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here