Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN)  będzie oscylować w przedziale 4,50-4,55 zł, uważa Credit AgricolePolski złoty czeka w tym tygodniu na dane z rodzimej gospodarki dotyczące PKB, które mogą mieć wpływ na przyszłą wycenę, uważają analitycy Credit Agricole. Jednocześnie są zdania, że w tym tygodniu kurs euro (EUR/PLN) nie opuści przedziału zmienności 4,50-4,55 zł, a ograniczona fluktuacja notowań będzie utrzymywała się w obawie o interwencję walutową Narodowego Banku Polskiego (NBP).

  • Credit Agricole prognozuje spadek PKB w 2020 roku o 3,1% w ujęciu rocznym
  • Jednocześnie instytucja podtrzymuje swoją projekcję dla kursu euro na koniec roku zakładając, że osunie się do 4,37 zł
  • Analitycy Credit Agricole widzą wyraźne ograniczenie presji na aprecjację złotego przez obecność NBP na rynku

Kurs euro do złotego w nastrojach konsolidacyjnych. EUR/USD może jednak zyskiwać

– W ubiegłym tygodniu kurs EUR/PLN wzrósł do 4,5372 (osłabienie złotego o 0,1%). Przez cały ubiegły tydzień kurs EUR/PLN był stabilny i oscylował wokół poziomu 4,53. W tym samym czasie obserwowany był spadek kursu EUR/HUF, co w znacznym stopniu wynikało z obniżenia globalnej awersji do ryzyka. Stabilizacja kursu EUR/PLN w warunkach spadku kursu EUR/HUF wskazuje, że istotnym czynnikiem ograniczającym presję na aprecjację złotego jest obecność NBP na rynku walutowym, który w ostatnich tygodniach interweniował w celu osłabienia złotego – komentowali analitycy Credit Agricole w najnowszym wydaniu Makro Mapy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynkach międzynarodowych widać natomiast słabość dolara amerykańskiego na czym ostatecznie ma korzystać euro. Co prawda para walutowa EUR/USD traci w poniedziałek, jednak jest to spowodowane publikacją słabych danych z niemieckiej gospodarki.

– W ubiegłym tygodniu mieliśmy do czynienia z osłabieniem dolara względem euro. Tym samym doszło do odwrócenia obserwowanego w ostatnich tygodniach spadkowego trendu dla kursu EUR/USD. Jest to spójne z naszą prognozą zakładającą dalszy łagodny wzrost kursu EURUSD do poziomu 1,22 na koniec 2021 r. – napisano dalej.

Wracając jednak do polskiego złotego, piątkowy wstępny odczyt PKB może chwilowo pogłębić osłabienie polskiego złotego, jednak na przestrzeni całego tygodnia ten nie powinien wychodzić ze swojej pięciogroszowej konsolidacji.

– (…) dane o PKB mogą oddziaływać w kierunku osłabienia polskiej waluty. Do wzrostu kursu EURPLN może przyczynić się również publikacja wstępnych danych o inflacji w Niemczech – komentuje Credit Agricole.

– Oczekujemy, że w tym tygodniu kurs EUR/PLN będzie kształtował się w przedziale 4,50-4,55. Jednocześnie uważamy, że w przypadku rosnącej presji na aprecjację złotego możliwe są kolejne interwencje walutowe NBP – napisano w podsumowaniu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | dow jones kurs | gpw mercator | dax index | forum spółek giełdowych |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnalityk zalecał sprzedaż akcji. Netflix od tego czasu wzrósł 2000%
Następny artykułKurs dolara wraca do wzrostów w drugiej części dnia, komentuje Marcin Kiepas
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here