Naga MarketsKurs euro może konsolidować, a dolar umacniać, twierdzi Deutsche BankKurs euro wobec dolara amerykańskiego okazał się jednym z najmocniej rosnących w gronie G10 w 2020 roku osiągając wzrost w skali całego roku o 8,9%. Część tej zwyżki była kontynuowana w pierwszych dniach 2021 roku, jednak kolejne dni przyniosły jej zniwelowanie i obecnie kurs EUR/USD oscyluje wokół ceny zamknięcia z 31 grudnia 2020 roku, czyli w okolicach poziomu 1,22 dol. Eksperci z Deutsche Bank sądzą, że będzie to początkiem fazy konsolidacyjnej dla kursu euro uzasadniając takie podejście nagłą zmianą w trendzie deprecjacyjnym dolara.

  • Wybory do Senatu w Stanach Zjednoczonych okazały się kluczowe dla zmiany rozkładu sił w parze EUR/USD zdaniem Deutsche Bank
  • W rezultacie politycznych zmian w USA dolar może aprecjonować
  • Naszą prognozę dotyczącą rynku walutowego mogą Państwo przeczytać po kliknięciu w ten odnośnik.

Kurs euro (EUR/USD) czeka konsolidacja?

Deutsche Bank porzucił niedźwiedzie nastawienie wobec kursu dolara oraz zmienił swoje podejście do amerykańskiej waluty na “taktycznie neutralne”. Przedstawiciele banku inwestycyjnego stwierdzili także, że skupują dolara względem jena, co dobitnie pokazuje zmianą ich poglądu na sytuację na rynku walutowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy banku przedstawili swoje zrewidowane przewidywania dla kursu euro w nadchodzącym roku. Swoje bieżące podejście do zachowania europejskiej waluty określili jako neutralne. Ich zdaniem kurs EUR/USD będzie w najbliższych miesiącach poruszał się w konsolidacyjnym zakresie pomiędzy 1,20 dol., a 1,25 dol.

Kurs euro może konsolidować, a dolar umacniać, twierdzi Deutsche Bank
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Choć byliśmy niedźwiedzio nastawieni wobec dolara w zeszłym roku, jesteśmy skłonni do stwierdzenia że obecnie nadszedł czas na konsolidację dolara w dolnej części trendu i zrealizujemy swój zysk (na pozycjach przeciwko kursowi dolara względem euro  – stwierdzili analitycy Deutsche Bank.

Zasadniczym wydarzeniem, które eksperci z banku postrzegają jako “gamechanger” jest wygrana Demokratów w dodatkowych wyborach do Senatu w Georgii. Przed wyborami Republikanie posiadali większość w tej izbie od 2014 roku.

fpmarkets

Po listopadowych wyborach ta przewaga została utrzymana, ale stopniała ona do stosunku 50-48, co oznaczało, że przed wyborami kwestia dominacji w Senacie nie była ostatecznie rozstrzygnięta. Republikanie, aby utrzymać prym potrzebowali zaledwie jednego z dwóch możliwych do zajęcia miejsc.

Zobacz również: Cena Bitcoina jest w bańce podobnej do bańki dot-com, twierdzi Mark Cuban

Jak się okazało, Demokraci wygrali oba stanowiska, co stworzyło patową sytuację przy stosunku 50-50. W takim przypadku, rozstrzygający głos posiada wiceprezydent, którym już niedługo zostanie Kamala Harris, przedstawicielka Demokratów. A to z kolei oznacza brak przeszkód w przepychaniu kolejnych ustaw przez administrację Bidena.

– Zwycięstwo Demokratów w Georgii jest gamechangerem dla fiskalnych perspektyw w Stanach Zjednoczonych, które otworzyło drogę dla wsparcia dolara – podsumowali analitycy Deutsche Bank.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here