Aktualny kurs euro EURPLN 16 maja 2019Kurs euro do polskiego złotego koryguje ostatnie wzrosty. W czwartek przed godziną 12:00 za jedno euro trzeba zapłacić 4,2930 PLN. Co oznacza, że od wczoraj możemy obserwować wyraźny ruch w dół. Czego spodziewać się na dzisiejszej sesji? Większa zmienność na kursie EUR/PLN, może większa pojawi się dopiero na sesji amerykańskiej. 

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2930 euro

Kurs euro w dół

Wczoraj po godzinie 16:00 rozpoczęły się spadki na EUR/PLN. Podwyższoną zmienność było widać w zasadzie na wszystkich rynkach, głównie indeksach giełdowych. Te emocje wywołał Donald Trump, który powiedział, że cła na samochody importowane z UE zostaną opóźnione, oczym psiałem w porannym przeglądzie rynków. Co ciekawe euro zyskało do dolara, a do polskiej waluty straciło. Aktualnie kurs euro do polskiego złotego znajduje się w okolicach 4,2930 zł, cena zbliża się do wyznaczanego wczoraj wsparcia, jednak o tym w dalszej części analizy. Pomimo wyraźnych spadków na wczorajszej sesji i kontynuacji w dniu dzisiejszym, w długim terminie nic się nie zmieniło. Para walutowa EUR/PLN pozostaje w trendzie bocznym. Opór znajduje się przy 4,34 zł, a wsparcie przy 4,2560 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w szerokiej konsolidacji.

Wykres notowań euro EURPLN 16 maja 2019

Euro odbija od oporu przy 4,31 zł

W ostatnich dniach, kurs EUR/PLN zgodnie z oczekiwaniami dotarł do strefy oporowej przy 4,31 zł. Rynek miał we wtorek i środę wyraźny problem z pokonaniem strefy, co przełożyło się na spadki.  Aktualnie biorę pod uwagę zasięg poprzedniego ruchu spadkowego – żółte prostokąty. Dopiero wyjście poniżej, zaneguje scenariusz wzrostowy, jak na razie, ruch który obserwujemy wydaje się korektą spadkową.

notowania euro do polskiego złotego EURPLN 16 maja 2019

[AKTUALIZACJA GODZ: 18:50]

Kurs EUR/PLN w dalszym ciągu  nie dotarł do wskazywanego wcześniej wsparcia. Okolice poziomu 4,2880 w dalszym ciągu pozostają kluczowe. W tej chwili cena próbuje wrócić powyżej szczytów z 25 kwietnia, jeżeli jej się to uda, to kurs może kierować się ku górze. Niemniej w przypadku kolejnej fali wyprzedaży spodziewałbym się reakcji popytu przy 4,2880. Dopiero w przypadku przełamania wsparcia spadki mogłyby przyspieszyć.

Wykres euro do polskiego złotego EURPLN 16 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here