Naga Marketsbanknoty euro i dolarEuro powinno pozostać silne, ale nie jest najlepszym miejscem na zyski w stosunku do dolara amerykańskiego, uważają analitycy z CIBC Banku. Prognozują, że na koniec pierwszego kwartału 2021 roku kurs pary walutowej EUR/USD wyniesie 1,18. Tymczasem w krótkim terminie eksperci z UOB oczekują wzrostu do poziomu 1,22.

  • EBC najprawdopodobniej zwiększy rozmiar i wydłuży czas trwania programu PEPP
  • Inwestorzy wycofują się z długich pozycji w EUR, po rekordowych poziomach pod koniec sierpnia
  • Przebicie 1,22 na „edku” otworzyłoby drogę do poziomu 1,23

EUR/USD: euro utrzyma siłę w stosunku do dolara – CIBC

Pomimo zobowiązania EBC do przeanalizowania wszystkich dostępnych opcji polityki, wydaje się najbardziej prawdopodobne, że na grudniowym posiedzeniu bank centralny nadal będzie stosował wytyczne z 2020 rok. Oznacza to zwiększenie rozmiaru i wydłużenie czasu trwania awaryjnego programu skupu obligacji (PEPP). Z kolei kwestie kredytowe i finansowe zostaną najprawdopodobniej rozwiązane poprzez dostosowanie docelowych długoterminowych operacji refinansujących (TLTRO).

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy dodatkowe poluzowania EBC są w dużej mierze dyskontowane, widzimy, jak inwestorzy wycofują się z długich pozycji w EUR, aczkolwiek po rekordowych poziomach pod koniec sierpnia – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów na wyniki euro w najbliższych miesiącach będą miały przede wszystkim:

  • Wolniejszy wzrost gospodarczy;
  • Luźniejsza polityka monetarna EBC;
  • Ryzyko polityczne.

Połączenie tych czynników sugeruje, że chociaż spodziewamy się, że euro utrzyma siłę w stosunku do dolara, może mieć problem z walutami bezpośrednio skorelowanymi z ryzykiem i wzrostem w 2021 r. – dodano.

Kurs EUR/USD celuje w 1.2200 – UOB

Zdaniem strategów walutowych z grupy UOB, EUR/USD może podjąć próbę wzrostu do poziomu 1,2200 w najbliższych sesjach.

Główny opór na 1,22 jest prawdopodobnie na razie poza zasięgiem. Jego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku 1,23. Z drugiej strony poziom 1,2040 jest wystarczająco silny, aby powstrzymać jakiekolwiek cofnięcie – wskazano w raporcie.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here