Naga Markets"Euro utknęło póki co, więc jak je rozgrywać?" - HSBC
źródło: fotolia.com

15.10.2013

Euro znalazło się poza głównymi wydarzeniami i tak pozostanie przez jakiś czas – pisze HSBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Mamy dwa duże potencjalne impulsy dla EUR, jednak żaden z nich prawdopodobnie nie dojdzie do skutku w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

“Główny impuls do ruchu EUR w górę mogłoby dostarczyć pogłębienie impasu w sprawie budżetu i zadłużenia US. Uważamy, że bankructwo US byłoby negatywne dla USD, a EUR skorzystałoby na takiej sytuacji, jako że tradycyjne “bezpieczne przystanie” JPY i CHF są osłabiane przez czynniki lokalne. Fakt, że czas rozwiązania problemu “sufitu zadłużenia” będzie prawdopodobnie przesunięty na listopad oznacza, że obecnie nie będzie to czynnik wpływający na EUR” – wyjaśnia HSBC – “Podobnie, główny impuls obciążający EUR prawdopodobnie nie ziści się w najbliższej przyszłości. Uważamy, że główne zagrożenie dla EUR to polityka ECB zmierzająca do osłabienia waluty. Fed wyraził zaniepokojenie w związku z wpływem wyższego oprocentowania hipotek na gospodarkę. Dla strefy euro umocnienie waluty jest podobnym problemem, z którym decydenci będą się chcieli uporać.”

“Kalendarz makroekonomiczny dla strefy euro jest całkiem lekki aż do 24 października, kiedy opublikowane zostaną PMI flash. Jednak odczyt inflacji w środę będzie ważnym sygnałem odnośnie dalszej polityki ECB i ewentualnego miejsca do luzowania” – zauważa HSBC.

Zatem jak inwestorzy powinni rozgrywać EUR w najbliższym terminie? “W konsolidacji” – odpowiada HSBC – “EUR/USD wydaje się być uwiązany pomiędzy 1.3450 a 1.3650 i naszym zdaniem będzie poruszał się raczej w stronę dolnej bandy.”

"Euro utknęło póki co, więc jak je rozgrywać?" - HSBC
Dzienny wykres EUR/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here