Naga MarketsMarkit Economics zaprezentował dziś wstępne dane dotyczące przemysłowego i usługowego PMI dla Niemiec i strefy euro za sierpień 2018 r.. Pierwsze pojawiły się odczyty dla Niemiec (godz. 9:30), a następnie dla strefy euro (godz. 10:00).


Niemcy: przemysłowy PMI na ponad 2-letnich minimach

PMI dla usług w Niemczech znalazł się na 8-miesięcznym szczycie z poziomem 56,5 wobec 55,0 w sierpniu. Analitycy natomiast spodziewali się, że ten utrzyma się na poziomie z sierpnia.

Przemysłowy PMI osunął się z kolei do poziomu 53,7, a poprzednio było to 55,9. W tym przypadku spodziewano się spadku aktywności, jednakże bardzo niewielkiego (55,7). PMI w usługach znalazł się na 25-miesięcznym dołku.

Strefa euro: większa aktywność w usługach, mniejsza w przemyśle

  • PMI dla usług: 54,7; prognoza: 54,4; poprzednio 54,4
  • PMI dla przemysłu: 53,3: prognoza: 54,4; poprzednio 55,6

Wstępne dane dla strefy euro wykazują korelację z zaprezentowanymi wcześniej informacjami z Niemiec. Większa aktywność usługach, która wzrosła do 3-miesięcznych maksimów oraz mniejsza aktywność w przemyśle. W sektorze przemysłowym PMI znalazł się na 28-miesięcznym dołku.

Eurodolar skoryguje wczorajszy wzrost?

Euro w relacji do dolara wytraciło impet wzrostowy po publikacji z Markit Economics. Wcześniej natomiast ustanowiony został nowy szczyt na poziomie 1.1802, a wczoraj kupującym udało się pokonać istotny opór w obrębie 1.1720.

Jeśli dojdzie do korekty wczorajszego wzrostu, najbliższe lokalne wsparcie znajdziemy w pobliżu 1.1740. Kolejne kluczowe wypada na przełamanym wczoraj oporze przy 1.1720.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here