Euro traci na początku tygodnia, EUR/PLN kontynuuje spadki
Kurs euro do złotego

Złoty znajduje się w ostatnich tygodniach na fali wzrostów. W poniedziałek o poranku PLN kontynuuje swój rajd, zyskując do głównych walut, w ujęciu z euro jest to 0,1%, z kolei na USD i CHF widzimy ruch na 0,3%. Para walutowa EUR/PLN znajduje się dziś na poziomie 4,4280 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas poniedziałkowej sesji 1 czerwca.

Finax

Euro traci do złotego

W ostatnich dwóch, a nawet trzech tygodniach możemy obserwować wyraźne umocnienie złotego, który zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Nowy tydzień również rozpoczyna się dobrze dla polskiej waluty, która znajduje się na plusie. Patrząc na wykres EUR/PLN technicznie, sytuacja wciąż wygląda lepiej dla złotego, niemniej para walutowa dotarła do kluczowego wsparcia.

Zobacz także: DAX bez handlu, EUR/USD odbija od 1,1140 USD

W poniedziałek o poranku kurs EUR/PLN kontynuuje spadki, notowania otworzyły się po weekendzie luką spadkową. Z perspektywy analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej wybitej wczoraj strefy przy 4,51 zł – obowiązuje trend spadkowy. Najbliższe wsparcie wypada 4,39 zł, wynika ono z wcześniejszych szczytów.

Wykres EUR/PLN
Euro traci do złotego

Kurs EUR/PLN kontynuuje spadki

Patrząc na sytuację na szerokiej ramie czasowej – interwał W1, zgodnie z oczekiwaniami kurs EUR/PLN przyspieszył w ubiegłym tygodniu ruch w dół. Spadki przybrały na sile po wybiciu poniżej dolnego ograniczenia szerokiej strefy oporowej (4,50zł).

Aktualnie notowania odbijają od szerokiej strefy wsparcia przy 4,40 zł, która wynika między innymi z układu Overbalance, oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Niewykluczona jest więc korekta ostatnich spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN rozpoczyna tydzień od spadków

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here