Spoglądając na notowania pary walutowej euro(EUR) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że luty nie był zbyt łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Euro podrożało bowiem w tym czasie o niemal 9 groszy docierając ostatecznie powyżej 4.3430 PLN.


Kurs euro (EUR) spadnie w okolice 4.30 PLN?

Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od początku lutego br. wzrostów kursu euro (EUR) wobec polskiego złotego (PLN), rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego, technicznego oporu, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Ostatecznie dopiero wczoraj kurs osunął się jednak znacząco poniżej tej strefy. Dziś tendencja spadkowa również jest kontynuowana i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się spadku kursu euro nawet w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 4.30 PLN. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższa istotna strefa, w okolicy której mogłaby się pojawić jakaś większa reakcja popytowa. Warto także zwrócić uwagę, że trwająca od wczoraj deprecjacja jest największą wyprzedażą kursu euro od końcówki stycznia br. czyli od 19 sesji.

Kurs euro (EUR) wobec polskiego złotego (PLN) traci już 3 grosze
EURPLN Daily

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAsbis: 5 milionów dolarów (USD) zysku netto w IV kwartale 2018 roku
Następny artykułGPW: Liderzy rynku kapitałowego nagrodzeni za osiągnięcia w 2018 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here