Naga MarketsKurs euro powyżej 1,21 USD. EUR traci do dolara pośród szerszego rajdu ryzykownych aktywówKurs euro walczył o przyłączenie się do szerszego rajdu ryzykownych aktywów wobec dolara. Analitycy stwierdzili bowiem, że ryzyko przedłużonych blokad w Europie w celu zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19 i opóźnienia kontynentu we wprowadzeniu szczepionek ciążyło na walucie.

  • Przedłużenie lockdownu w Europie grozi drugim dnem recesji
  • EBC może przekazać rynkowi stosunkowo gołębie przesłanie
  • Eksperci UBS uważają dalszą deprecjację dolara za prawdopodobną

EBC zaserwuje gołębie przesłanie?

– Pojawia się coraz więcej nagłówków wskazujących na to, że obecne blokady będą przedłużane, co może oznaczać, że strefa euro wkrótce będzie flirtować z recesją podwójnego dna – powiedział Valentin Marinov, szef działu badań walutowych G10 w Credit Agricole. Marinov zwrócił przy tym uwagę na opóźnienie Europy we wprowadzaniu szczepionki na koronawirusa w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wszystko to może wskazywać, że jutrzejsze posiedzenie EBC, choć spokojne pod względem ogłoszeń dotyczących polityki, może przekazać rynkowi stosunkowo gołębie przesłanie – dodał Marinov.

Z kolei za oceanem, nominowana na stanowisko sekretarza skarbu USA Janet Yellen wezwała prawodawców, aby „działali z wielkim zaangażowaniem” w kwestii wydatków stymulacyjnych. Yellen zeznała ponadto, że że Stany Zjednoczone nie będą zabiegać o słabszego dolara, aby uzyskać przewagę konkurencyjną.

Powyższe stanowi kontrast z powtarzającymi się narzekaniami na siłę dolara za prezydentury Donalda Trumpa. Eksperci UBS uważają, że chociaż administracja Bidena może nie zabiegać konkretnie o słabszego dolara, dalsza deprecjacja jest prawdopodobna z kilku powodów.

– Wśród walut G10, pozostajemy niedźwiedzio nastawieni wobec dolara amerykańskiego. Spodziewamy się, że procykliczne waluty, takie jak euro, waluty surowcowe i funt brytyjski, skorzystają na poszerzającym się ożywieniu gospodarczym wspieranym przez wprowadzenie szczepionek – Mark Haefele, dyrektor ds. Inwestycji, UBS Global Wealth Management.

Kurs euro wobec dolara rysuje niedźwiedzią formację

Notowania euro wobec dolara amerykańskiego przetestowały dziś poziom 1,2150. Na wykresie dziennym pary walutowej EUR/USD rysuje się niedźwiedzi pin bar.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Skuteczne test oporu może doprowadzić do kontynuacji krótkoterminowych spadków na Eurodolarze. Najbliższe wsparcie wypada w pobliżu 1,2075.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here