Naga MarketsKurs euro zdrożeje do 1,22 względem dolara w ciągu jednego do trzech miesięcy, a następnie spadnie do 1,16 w horyzoncie dwunastu miesięcy, prognozują analitycy z Danske Banku. Z kolei eksperci z Rabobanku uważają, że funt szterling ma sporo miejsca na głębszą korektę po silnych wzrostach w ostatnich miesiącach. W związku z tym nie wykluczają spadku wartości brytyjskiej waluty, choć ich cel dla pary EUR/GBP pozostaje na niezmienionym poziomie 0,87.

  • Para EUR/USD stoi w obliczu strukturalnego spadku w wyniku rosnących realnych stóp w USA i słabnącego optymizmu w UE
  • Silna gospodarka amerykańska i duże prawdopodobieństwo dalszego luzowania w USA nieco złagodziły ryzyko wzrostu kursu EUR/USD
  • Brexit nadal rzuca cień w odniesieniu do kwestii dotyczących Irlandii Północnej i nowych stosunków Wielkiej Brytanii z UE

EUR/USD: słabsze euro w drugiej połowie roku – Danske Bank

Uważamy, że wartość godziwa dla EUR/USD mieści się w przedziale 1,08-1,20, w zależności od zastosowanego modelu. Trendy dotyczące aktywów w USA są nadal dobre w porównaniu z europejskimi odpowiednikami, a lockdown przyspieszył wdrażanie nowych technologii, sprzyjając przepływom do USA – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów para EUR/USD stoi w obliczu strukturalnego spadku z powodu braku konkurencyjności. Odwrócenie wyceny (niższy kurs EUR/USD) będzie wynikać z rosnących realnych stóp w USA, słabnącego optymizmu w UE oraz chińskiego spowolnienia gospodarczego.

Dodatkowe ryzyko, które może spowodować wzrost kursu EUR/USD powyżej 1,24, to między innymi UE, która może okazać się motorem światowego wzrostu i/lub Fed, który zdecydowanie wycofałby się z niedawnego optymizmu co do ożywienia w drugiej połowie orku, przyczyniając się do dalszego szerokiego spadku USD.

Szczegóły dotyczące większego luzowania fiskalnego będą miały znaczenie, gdy poznamy wyniki za I kwartał, w kontekście jego wpływu na ceny stóp procentowych w USA i względne ożywienie gospodarcze – dodano.

Silna gospodarka amerykańska i duże prawdopodobieństwo dalszego luzowania w USA nieco złagodziły ryzyko wzrostu kursu EUR/USD w ostatnim czasie, choć nie całkowicie.

Powinniśmy spodziewać się niższych chińskich wskaźników PMI, a tym samym słabnącego wpływu na światową produkcję. Utrzymujemy naszą prognozę w perspektywie 1M i 3M dla EUR/USD na poziomie 1,22. Ponadto nadal oczekujemy niższego kursu EUR/USD w drugiej połowie z prognozą na poziomie 1,16 za 12 miesięcy – podkreślono.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

EUR/GBP: średnioterminowy cel na poziomie 0,87. Duże pole do wycofania GBP – Rabobank

Funt był jedną z najlepiej prosperujących walut G10 w ostatnich miesiącach, wspieranym zarówno przez optymizm co do perspektyw gospodarczych wynikających z możliwego znoszenia ograniczeń w Wielkiej Brytanii, jak i ulgę, że Brexit wreszcie się zakończył, zauważają analitycy z Rabobanku.

Jednak z obu względów perspektywa wciąż pełna jest pułapek. Brexit nadal rzuca cień, szczególnie w odniesieniu do kwestii dotyczących Irlandii Północnej i nowych stosunków Wielkiej Brytanii z UE, które nie wyglądają za dobrze – wskazano w raporcie.

Co więcej, polityka Wielkiej Brytanii może doznać wstrząsu przez wybory w Szkocji w maju, które prawdopodobnie spowodują nasilenie apeli o niepodległość Szkocji. Jeśli chodzi o gospodarkę, deklaracja premiera Johnsona z listopada ubiegłego roku, że przed Wielkanocą powróci normalność zaczyna wyglądać bardziej optymistycznie.

Jednak mieszane komunikaty od ministrów wskazują, że niektóre ograniczenia mogą obowiązywać dłużej niż pierwotnie oczekiwano. Utrzymujemy nasz średnioterminowy cel dla EUR/GBP na poziomie 0,87, choć dostrzegamy możliwość osłabienia funta w krótkim terminie – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomosci | wartość złotówki wykres | jsw akcje forum | usd prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here