Naga Markets

Euro spadnie poniżej 1,10 USD przed odbiciem w II poł. roku, prognozuje MUFGKurs euro ma za sobą bardzo słaby 2021 rok, gdzie spośród walut G10 było jedną z najsłabszych walut. Analitycy MUFG rysują perspektywy dotyczące pary walutowej EUR/USD w 2022 roku. 

Spadek euro w I połowie roku, a następnie odbicie

Euro straciło w ubiegłym roku 6,9% w stosunku do dolara. Gorzej z grupy G10 radziła sobie tylko korona szwedzka (SEK) i jena japoński (JPY). Waluty te charakteryzuje niskie oprocentowanie.Oczekiwanie na rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp przez Fed daje możliwość kontynuacji osłabienia euro. MUFG spodziewa się zatem dalszych spadków pary walutowej EUR/USD.

Ponadto, pandemia koronawirusa i jej nowe warianty będą prawdopodobnie miały bardziej destrukcyjny wpływ na Europę niż USA. W związku z tym rynki dalej będą postrzegały politykę pieniężną EBC daleko w tyle za Fedem.

Według MUFG, sezonowość w styczniu nie będzie sprzyjać euro. Analitycy uważają, że kurs głównej pary walutowej w I kw. 2022 roku spadnie poniżej 1,10 i będzie osłabiony także w II kw.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Sprawdź kurs EUR/USD na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Z kolei II połowa obecnego roku może być lepsza dla wspólnej waluty. MUFG spodziewa się pozytywnych czynników wspierających euro, a także wycofywania płynności przez EBC. To z kolei ma się przełożyć na odbicie EUR/USD, by na koniec roku para walutowa osiągnęła cel przy 1,16 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here