Naga MarketsKurs euro po 4,28 po przerwie majowej. Ile kosztuje euro?Zespół analityczny TMS Brokers po raz kolejny przygotował darmowy raport podsumowujący sytuację na rynku Forex. Jak wynika z prognoz domu maklerskiego, kurs euro może osuwać się nawet do 4,22 zł w w 2019 roku, a dolar potanieć do 3,51 zł. Więcej szczegółów w specjalnie przygotowanym kwietniowym raporcie, który znajdziesz w tym miejscu.


Strefa euro i Chiny wygrzebują się z kłopotów gospodarczych, USA nadal silne

Mamy pierwsze oznaki, że gospodarki Chin i strefy euro wygrzebują się z przejściowych kłopotów, podczas gdy kondycja USA pozostaje solidna. Jednak za szybszym ożywieniem nie idzie mocniejsza inflacja, co z jednej strony przyprawia bankierów centralnych o ból głowy, ale z drugiej daje idealny pretekst, by zastopować plany normalizacji polityki pieniężnej.

Niezależnie jak bardzo bankierzy centralni powątpiewają w kruchość globalnego wzrostu, na wszelki wypadek wolą zaoferować luźniejsze warunki monetarne i dać przestrzeń dla rynkowego entuzjazmu. Spodziewany w drugiej połowie roku rajd ryzyka staje się coraz bardziej realny.

POBIERZ DARMOWY RAPORT WALUTOWY

Kwiecień zaczął się mocnym akcentem na fali lepszych danych z chińskiej gospodarki. Silne odczyty indeksów PMI dla przemysłu (prywatnego i rządowego) zostały odebrane jako pierwsze oznaki stabilizacji i wyjścia z dołka po przejściowym spowolnieniu. Chociaż kolejna odsłona PMI (za kwiecień) pokazała lekkie cofnięcie indeksów (ale wskaźniki pozostały ponad 50 pkt.), nie widzimy w tym zagrożenia.

Rynek ma świadomość, że rządowe programy pomocowe i ekspansja monetarna potrzebują czasu na pełne oddziaływanie na gospodarkę, więc owoce tych działań w pełni pojawią się bliżej połowy roku. Jest to też sygnał dla władz w Pekinie, że jeszcze nie można odtrąbić sukcesu i myśleć o ograniczaniu bodźców wspierających gospodarkę. Pozostajemy w korzystnym dla sentymentu schemacie, że zła wiadomość (słabsze dane) to dobra wiadomość (gwarancja podtrzymania interwencji).

Kurs euro będzie umacniał się do dolara, straci jednak do złotego

Według prognoz analityków TMS Brokers, kurs euro do dolara będzie rósł stopniowo, aby w 2020 roku osiągnąć ostatecznie pułap 1,27 USD. W tym czasie EUR/PLN ma się osuwać w kierunku 4,23 zł. Podobny scenariusz czeka również dolara, który w 2020 ma kosztować 3,33 zł oraz funta (spadek w kierunku 4,75 zł).

Prognozy walutowe autorstwa TMS Brokers

“W przypadku PLN spodziewamy się równoważącego się wpływu czynników wewnętrznych i zewnętrznych na złotego. Pomagać będą względnie dobra postawa gospodarki krajowej i a w dalszym okresie – poprawa w strefie euro, jednak hamulcem dla aprecjacji jest pasywna postawa Rady Polityki Pieniężnej. W średnim terminie wzmocni się korelacja w spojrzeniu na przyszłą ścieżkę polityki EBC i NBP oraz generalny wzrost apetytu na rynki
wschodzące” – komentuje TMS.

Jak to wpływa na najważniejsze waluty? Aby dowiedzieć się co czeka nas na rynku, wystarczy pobrać darmowy raport walutowy TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here