Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) najniżej od 2 miesięcy. Obawy o koronawirusa zdominowały rynekNotowania euro w stosunku do dolara osunęły się dziś na niemal 2-miesięczne minima. Dolar umacnia się po pozytywnych danych gospodarczych, z kolei euro osłabiają obawy o drugą falę infekcji, przede wszystkim na Starym Kontynencie. Za 1 euro trzeba dziś zapłacić około 1,17 dolara.

  • Słabsze dane z Niemiec nie sprzyjają euro
  • Obawy o drugą falę pandemii w Europie zdominowały rynek
  • EUR/USD testuje ważne wsparcie przy 1,1700

Koronawirus wciąż dominującym czynnikiem

Dane z niemieckiego sektora prywatnego nie napawają optymizmem, gdyż odreagowanie okazało się mniejsze niż oczekiwano z uwagi na słabość krajowego sektora usługowego. Ponadto, nastroje niemieckich konsumentów poprawiły się nie tak, jak się spodziewano.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Ważny czynnik działający na korzyść dolara to wciąż obawy o drugą falę infekcji COVID-19, o czym wspomnieli w nocie analitycy Commerzbanku:
“Obecnie rynek ponownie zdominowany jest przez obawy o drugą falę infekcji, przede wszystkim w Europie, co oznacza, że ​​dolar znów jest poszukiwany”.

Dolar prawdopodobnie będzie nadal zyskiwał, gdy koronawirus wstrząsnął nastrojami w Europie. Jednakże, niepewność co do tegorocznych wyborów prezydenckich w USA oznacza, że greenback ​​może być podatny na bardziej zmienne swingi.

Kupujący na EUR/USD bronią ważnego wsparcia

Kurs euro w relacji do dolara spadł już  w tym tygodniu o ponad 1 proc. Wczoraj notowania EUR/USD dotarły do ważnego wsparcia w okolicach 1,1700, które dziś jest ponownie testowane.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Wiele zależy od tego, jak zakończy się dzisiejsza sesja. Jeśli wsparcie wytrzyma, może dojść do odbicia w kierunku 1,1780. Alternatywnie, wybicie w dół otwierałoby drogę do okrągłego poziomu 1,1600 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here