Naga Marketspapierowy samolot z euroPunktualnie o godzinie 11:00 a więc 30 minut pod danych dotyczących brytyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI), podobny raport opublikował także Eurostat. Z publikacji tej wynika, iż roczna inflacja strefy euro pokryła się we wrześniu 2018 r. z prognozami analityków.


Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła we wrzesniu 2018 roku 2,1% co oznacza wzrost o 0,1 p.p. z poziomu 2,0% raportowanego w sierpniu. Warto także przypomnieć, że przed rokiem wskaźnik ten wyniósł 1,5%. Jeżeli chodzi natomiast o całą Unię Europejską, to tu roczna inflacja wyniosła 2,2% i była stabilna w porównaniu z sierpniem. Rok wcześniej wskaźnik ten wyniósł 1,8%.

Inflacja konsumencka (CPI) - Źródło- Eurostat
Inflacja konsumencka (CPI) – Źródło- Eurostat

Najniższe roczne wartości inflacji CPI odnotowano w Danii (0,5%), Grecji (1,1%) i Irlandii (1,2%). Najwyższe natomiast w Rumunii (4,7%), na Węgrzech (3,7%) i w Bułgarii (3,6%). W porównaniu z sierpniem 2018 r. roczna inflacja spadła w dziewięciu państwach członkowskich, w czterech pozostała stabilna, a w czternastu wzrosła.

Inflacja konsumencka (CPI) - Źródło- Eurostat1
Inflacja konsumencka (CPI) – Źródło- Eurostat

We wrześniu 2018 r. największy udział w rocznej stopie inflacji w strefie euro miała energia, następnie usługi, żywność, alkohol i tytoń oraz dobra przemysłowe nieenergetyczne.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy jednak, że pomimo iż powyższe odczyty pokryły się z prognozami analityków, to jednak publikacja ta spowodowała deprecjację europejskiej waluty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.1550.

Aby zainwestować na parach walutowych z EUR, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

reakcja EURUSD na dane dot. europejskiej inflacji CPI
reakcja EURUSD na dane dot. europejskiej inflacji CPI

Równocześnie chciałbym Cię także zaprosić na specjalny webinar, który odbędzie się już dziś o godz. 20:00. W trakcie tego spotkanie przedstawię 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną. Okazuje się bowiem, że każdy z nas jest inny, każdy ma inny charakter, osobowość i inne doświadczenie oraz stosunek do ryzyka. Różnimy się również samym podejściem do inwestycji, stylem spekulacji oraz czasem, jaki jesteśmy w stanie poświęcić przed wykresami. Tak wiele zmiennych sprawia, że nie ma jednej, idealnej strategii, która pozwoli zarabiać wszystkim na tym samym poziomie.

W trakcie tego szkolenia poznasz siedem czynników, które należy uwzględnić podczas tworzenia własnej, spersonalizowanej strategii inwestycyjnej. Po tym spotkaniu będziesz wiedział jak dostosować trading do swojego trybu życia a nie na odwrót.

Zapisz się już dziś!


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBiałas (TMS): Sądzę, że USD jest jak czekolada
Następny artykułStablecoiny chcą kosztować $1, nie są jednak warte tyle samo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here