Naga Marketseuro-zoneDzisiejszego popołudnia, Europejski Bank Centralny dostarczył nam nowych informacji i zamierzeń, co do aktualnej i przyszłej polityki pieniężnej. Podsumowanie posiedzenia ECB znajdziesz w tym artykule: Gołębi Draghi spycha EUR w dół.

Jak podaje BusinessInsider, istotą całej konferencji jest to, że stopa refinansowania pozostaje na niezmienionym poziomie, a więc 0,05%.

Podczas konferencji, prezes ECB powiedział, iż dane ekonomiczne w regionie nadal wykazują słabe ożywienie. Ogłosił również, że prognozy, co do PKB w strefie euro, które zostały zredukowane i ostrzegł, iż Europa w nadchodzących miesiącach może wrócić do inflacji. Poza tym dodał, iż jeśli to konieczne, program skupu aktywów w obecnej wysokości będzie nadal kontynuowany nawet poza rok 2016.

Podczas jego słów euro w stosunku do dolara zanurkowało na swoje dwutygodniowe minima:

Dzisiejsza sesja na EURUSD - spore osunięcie
Dzisiejsza sesja na EURUSD – spore osunięcie

Tymczasem amerykański rynek akcji zwyżkuje – nie na długo

Maksymalnie podczas dzisiejsze sesji, przemysłowy indeks Dow’a wzniósł się o ponad 180 punktów, S&P 500 o 22 punkty, Nasdaq z kolei o 36 punktów. Aktualnie, dzisiejsze wzrosty są już korygowane więc jak widać euforia na rynkach opadła. Widać to na poniższych wykresach:

Przemysłowy Dow koryguje wzrosty z początku sesji
Przemysłowy Dow koryguje wzrosty z początku sesji
Indeks S&P 500 - sytuacja podobna do Dow'a
Indeks S&P 500 – sytuacja podobna do Dow’a

Jeśli chodzi o amerykańską gospodarkę i rynek pracy to już jutro pojawi się wiele informacji z tych obszarów, gdzie zobaczymy jak wyglądała sytuacja w sierpniu. Dzisiejsze dane rozpoczęły się od miesięcznego raportu o planowanych cięciach w zatrudnienia z personelu firm Challenger oraz Gray & Christmas. To właśnie pokazało spadek o 60% redukcji zatrudnienia w sierpniu po sporym skoku w lipcu. Wspomniany spadek został jeszcze wzmocniony dzięki zwolnieniom w amerykańskiej armii.

Jutro ważny dzień dla każdego tradera w związku z wspomnianymi danymi z rynku pracy dla USA (między innymi NFP) tak więc jeśli chcesz być na bieżąco, zaglądaj do działu Rynki na Żywo oraz Aktualności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTwitter ma problem.
Następny artykułTrading Po Pracy: AUDUSD
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here