Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

W azjatyckich godzinach handlowych ryzykowne aktywa oraz euro wykazywały ogólną stabilność – pomimo wzrastającej niepewności związanej z Grecją. Według analityków Credit Agricole napięcia rynkowe nie powinny silnie wzrosnąć przed nadejściem niedzielnego referendum w Atenach, gdyż wynik na „tak” wydaje się najbardziej prawdopodobny. Nie „pomagają” nawet oficjalne wezwania greckiego premiera Ciprasa do głosowania przeciwko obecnym warunkom programu zapomogowego, które stawia Europa.


O ile nie jest to celem zaplanowanego na 5 lipca referendum, to będzie ono głosem Greków odnośnie pozostania w strefie euro. Biorąc pod uwagę, najnowsze sondaże pokazujące chęć współpracy w ramach unii monetarnej oraz wprowadzenie niezwykle bolesnej kontroli kapitału w Atenach, projekcje korzystnego wyniku referendum stają się z każdym dniem coraz silniejsze.

Pomimo ograniczonej awersji do ryzyka Credit Agricole jest przekonany, że najlepszym scenariuszem na najbliższe dni jest sprzedaż rajdów wzrostowych wspólnej waluty. Jakiekolwiek pozytywne wydźwięki w związku z korzystnym rozwojem greckiej tragedii będą blokowane przez agresywne luzowanie polityki w wykonaniu ECB (QE). Jeżeli chodzi natomiast o ujęcie krótkoterminowe to w trakcie dzisiejszej sesji, inwestorzy skupią się na upływającym terminie spłaty pożyczki w MFW (w wysokości 1,6 mld EUR). Jak podaje Credit Agricole nawet jeżeli pieniądze nie spłyną w terminie (lub w ogóle) nie powinno doprowadzić to do oficjalnego ogłoszenia niewypłacalności.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here