Naga MarketsCiekawą reakcję na dane makroekonomiczne tuż po godzinie 11:00 pokazywała europejska waluta. Eurostat publikował majowe wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej, które pokryły się ze wzrostowymi prognozami analityków – ogólnie rzecz biorąc raport prezentował się dobrze. EUR/USD w pierwszej chwili tracił jednak kilkadziesiąt pipsów.


Dynamika retail sales zgodnie z oczekiwaniami na +0,4% m/m

W maju dynamika sprzedaży detalicznej zgodnie z prognozami analityków wynosiła 0,4% m/m (poprzednio 0,1%). Rezultaty r/r pokonały natomiast projekcje osiągając pułap +2,6% (prognoza +2,3%, wynik kwietniowy zrewidowano wzrostowo z +2,5% o 0,1p.p.).

Historyczne ujęcie publikacji pokazuje, że nieprzerwane od dołków rozrysowanych w 2012 roku wyniki sprzedaży detalicznej pną się w górę, znajdując się na rekordowych szczytach:

Źródło: Eurostat

Według części analityków reakcja Eurodolara miała być spowodowana przełamaniem zleceń obronnych SL na wysokości 1.3350. Po początkowym zachwianiu notowań sytuacja wróciła jednak do normy i wartości wróciły ponad wspomniane wsparcie:

EUR/USD M1 – wstępna reakcja na dane

W szerszej perspektywie widać, że poziom to minima sesji wtorkowej. W tym momencie na ich wysokości tworzy się popytowy pin bar. Jeżeli do godziny 12:00 świeca zamknie się w takiej formie rynki mogą otrzymać sygnał do byczego odbicia:

EUR/USD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here