Naga MarketsEuro przy 1,1070 USD, kurs funta spada w kierunku 1,29 USD. Środa na rynku ForexWciąż tylko szum dochodzi ze strony USA i Chin w odniesieniu do negocjacji handlowych, przez co rynkom brakuje świeżego zastrzyku optymizmu. Uderza to głównie w rynek akcji, za to FX pozostaje stabilny. Obawy o nadpodaż na rynku ropy naftowej doprowadziły do największej przeceny surowca od siedmiu tygodni.

  • Brak nowych informacji potwierdzających postępy w rozmowach USA-Chiny przełożył się na presję na rynku akcji i długu, przynosząc we wtorek m.in. spadek Dow Jones i S&P500, a dziś tracą indeksy w Azji. Japoński Nikkei225 traci 0,6 proc., a chiński Shanghai Composite maleje o 0,7 proc.
  • Jednak stabilny (poza wyjątkami) rynek FX sugeruje, że w ogólnym ujęciu niewiele uległo zmianie. EUR/USD nie oddala się do 1,1070, USD/JPY krąży blisko 108,50, a AUD/USD za punkt odniesienia wybrał 0,6810.
  • Jedynymi nowymi doniesieniami jest raport Bloomberga, według którego dyskusje o cofnięciu ceł trwają już od maja i wstępny zarys umowy z tego okresu stanowi punkt odniesienia dla toczących się obecnie rozmów. Służy on do określenia, ile ceł miałoby zostać wycofanych w zależności od warunków porozumienia Pierwszej Fazy.
  • Dodatkowej nerwowości dokłada przyjęcie przez Senat USA ustawy popierającej protestujących w Hong Kongu. Dokument żądających oceny autonomii Hong Kongu trafi teraz pod obrady Izby Reprezentantów.
  • South China Morning Post rzecznika chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Genga, że „jeśli USA utrzymają kurs, Chiny z pewnością podejmą zdecydowane działania, aby stanowczo się temu sprzeciwić i chronić suwerenność narodową i bezpieczeństwo”.
  • Debata telewizyjna liderów Partii Konserwatywnej Johnsona i Partii Pracy Corbyna była pozbawiona konkretów. Sondaż tuż po emisji wskazał, że 51 proc. uznało występ Johnsona za lepszy, choć różnica jest mniejsza niż pokazują sondaże partyjnego poparcia. GBP/USD osuwa się w kierunku 1,29.
  • Ropa naftowa WTI ma za sobą najgorszy dzień od siedmiu tygodni, tracąc ponad 2,5 proc. Do przeceny przyłożyły się doniesienia, że na grudniowym szczycie OPEC+ Rosja nie zgodzi się na powiększenie limitów wydobycia. W nocy raport API wskazał na dużo większy przyrost zapasów surowca (5,95 mln baryłek, prog. 1,1 mln).
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here