Naga MarketsEuro jest dzisiaj jedną z wąskiego grona walut, które przeciwstawiają się tendencji w stronę mocniejszego dolara. Co z kursem złotego, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!Kurs euro i dolara (EUR/USD) – zagadkowe odbicie

Opublikowane wczoraj o godz. 20:00 zapiski z czerwcowego posiedzenia FED początkowo zostały odebrane jako “gołębie”. Decydenci stwierdzili, że warunki niezbędne dla ogłoszenia “istotnego postępu” nie zostały jeszcze wypełnione, chociaż dalsza poprawa sytuacji gospodarczej jest dość prawdopodobna. Kilku członków wskazało, że należy być “cierpliwym” w kwestii realizacji celów, zanim ogłoszone zostaną decyzje nt. zmian w dynamice skupu aktywów. Inni dawali jednak do zrozumienia, że warunki do tzw. taperingu mogą zaistnieć wcześniej, niż sądzono jeszcze na poprzednim posiedzeniu.

Później agencje zacytowały jeszcze (bieżącą) wypowiedź Raphaela Bostica z oddziału FED w Atlancie, który stwierdził, że jesteśmy coraz bliżej ogłoszenia tej decyzji, a obecnie prowadzone są analizy, jak taki tapering miałby wyglądać. Reasumując, od początkowo “gołębiego” wydźwięku, zakończyliśmy dzień bardziej “jastrzębio” i dolar nieco zyskał. W nocy podczas sesji w Azji zwyżki amerykańskiej waluty były kontynuowane – wyłamały się z tego tylko euro, frank i jen – powiedział analityk BOŚ.

Odbicie wspólnej waluty może nieco zastanawiać biorąc pod uwagę, że rynek raczej niekorzystnie przyjął doniesienia, że w nowej strategii EBC może znaleźć się zapis o innym podejściu do celu inflacyjnego (podobnie jak w USA, tolerowane ma być jego czasowe przestrzelenie). Z kolei słabość USDJPY to wynik kontynuacji spadków rentowności amerykańskich obligacji, które sięgnęły wczoraj poziomu 1,30 proc. (dla 10-letnich).

Ucieczka inwestorów w dług to wynik przechodzenia rynków w tryb risk-off za sprawą obaw o rozprzestrzenianie się wariantu Delta m.in. w Azji, oraz hamowanie chińskiej gospodarki. Obostrzenia zostały przedłużone w Japonii, a letnia olimpiada ma odbywać się w surowych warunkach sanitarnych. Z kolei ostatnie słabe dane z Chin (m.in. indeksy PMI) nasilają spekulacje, co do specjalnych działań tamtejszych władz – poważnie rozważana jest obniżka stopy rezerw obowiązkowych dla banków – dodał.

Euro jest dzisiaj jedną z wąskiego grona walut, które przeciwstawiają się tendencji w stronę mocniejszego dolara. Ruch ten może nieco zaskakiwać, biorąc pod uwagę narrację z ostatnich dni – słabszy indeks oczekiwań ZEW z Niemiec, niepewność wokół przebiegu Delty w Europie, projekcje Komisji Europejskiej nie zakładające wyjścia inflacji ponad cel 2,0 proc. w średnioterminowej perspektywie i wreszcie doniesienia, jakoby EBC miał w nowej strategii przeformatować postrzeganie celu inflacyjnego, zezwalając (podobnie jak w USA) na jego czasowe przestrzelenie.

Nietrudno się domyśleć, że to dość dobry przepis na faktyczną “japonizację” polityki Europejskiego Banku Centralnego, co w oczywisty sposób nie pomoże wspólnej walucie – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex waluty w czasie rzeczywistym | mbank akcje | usd | notowania tauron | xtb akcje | dolar online | kurs funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here