Naga MarketsEuro pozostanie w tyle. Kurs EUR/USD zdaniem ING szybko nie wróci nad 1,20 dol.Subtelna wskazówka ze strony Rezerwy Federalnej (Fed) dotycząca taperingu (zacieśniania polityki pieniężnej) nie była wystarczająca, aby wykoleić rynki, a wraz z poprawą nastrojów w Chinach, sugeruje to krótkoterminową ulgę dla części rynku Forex, jednak nie dla kursu dolara amerykańskiego. Analitycy ING faworyzują waluty wspierane przez jastrzębie banki centralne: CAD, NZD, NOK w przestrzeni walutowej G10 oraz BRL, MXN i RUB na rynkach wschodzących

  • W czwartkowe przedpołudnie kurs dolara traci mocniej do większości walut G8, szczególnie do NZD, CAD i GBP
  • Zdaniem analityków ING to właśnie funt i dolar kanadyjski mogą znaleźć sporo miejsca do ruchów wzrostowych w kolejnych tygodniach
  • Kurs euro ma zostać natomiast ograniczony przez opóźnioną politykę pieniężną i poruszać się pod lokalnymi oporami
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara: Fed sugeruje tapering, ale ostrożnie

Chociaż FOMC poczynił więcej wskazówek na temat zbliżającego się taperingu programu luzowania ilościowego (QE), wpływ na sentyment do ryzyka był ograniczony, ponieważ komunikat pozostał ostrożny, a zwijanie w tym roku jest powszechnie oczekiwane przez rynki.– Nasi ekonomiści spodziewają się, że tapering QE zostanie formalnie ogłoszony w grudniu, oczekując relatywnie szybkiej redukcji, która zakłada zakończenie zakupów QE w drugim kwartale 2022 r. i dwie podwyżki stóp procentowych w 2 poł 2022 r.. Zwłaszcza po stronie taperingu, rozpoczęcie procesu w grudniu nie powinno być postrzegane jako agresywne.

Powinno to na razie podtrzymywać sentyment do ryzyka, szczególnie po informacjach, że chiński regulator próbował złagodzić obawy globalnych inwestorów związane z ostatnią regulacją.

Stabilizujące się środowisko ryzyka powinno pozwolić na odegranie się lokalnych historii, a waluty wspierane przez jastrzębie banki centralne – CAD, NZD, NOK w przestrzeni walutowej G10, BRL, MXN i RUB na rynkach wschodzących – powinny osiągać lepsze wyniki – komentuje ING w czwartkowym przeglądzie rynków.

Kurs euro pozostanie opóźniony. Wybicie 1,20 przez EUR/USD obecnie wydaje się odległe

Choć początkową reakcją na lipcowy FOMC było nieznaczne osłabienie kursu dolara i wzrost EUR/USD, to ING spodziewa się, że EUR będzie słabszym uczestnikiem rynku wśród walut G10 (wraz z JPY i CHF), ponieważ waluty o niskiej rentowności i gołębich bankach centralnych (euro i EBC są tu jak najbardziej na miejscu) nie powinny cieszyć się zbytnim impulsem ze strony ostrożnego Fed.

Wynika to z faktu, że Fed ostatecznie wyprzedzi EBC w normalizacji polityki, szczególnie w przyszłym roku – kiedy Fed całkowicie zakończy QE i rozpocznie podwyżki stóp. Poprzeczka dla EUR/USD pozostaje zawieszona wysoko, jeśli chodzi o trwałe i znaczące wybicie powyżej poziomu 1,2000.

Sprawdź notowania euro do dolara (EURUSD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

invest

Źródło: Tradingview.com

Funt szterling: Przestrzeń do odbudowy longów na GBP

Kurs funta nadal czerpie korzyści ze spowolnienia wzrostów zakażeń Covid-19, co z kolei odwraca wcześniejsze obawy rynku o kolejną znaczącą falę pandemii. Oznacza to, że dalsza korekta spekulacyjnego pozycjonowania GBP w dół jest mało prawdopodobna. Istnieje raczej możliwość odbudowania longów na szterlinga po ich znacznym spadku w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

To również Cię zainteresuje:

Kurs CAD: Zmniejszająca się presja inflacyjna raczej nie wpłynie na plany BoC dotyczące taperingu

Inflacja zasadnicza w Kanadzie uległa spowolnieniu (z 3,6% do 3,1% r/r) w czerwcu. Jest to prawdopodobnie pozytywna informacja dla Banku Kanady, gdyż wspiera pogląd instytucji, że skoki inflacji będą miały charakter przejściowy.

– Naszym zdaniem nie będzie to miało większego wpływu na plany BoC dotyczące taperingu. W końcu rynek pracy okazał się bardzo silny w okresie ożywienia, a inflacja bazowa w okresie maj-czerwiec pozostała bez większych zmian (i była powyżej celu) – dodają analitycy ING.

Jednocześnie podtrzymują pogląd, że BoC zakończy skup aktywów do końca 2021 r., a argumenty za pierwszą podwyżką stóp w 2022 r. stają się coraz mocniejsze. Z perspektywy walutowej widać, że jastrzębie nastawienie banku centralnego może pomóc kursowi dolara kanadyjskiego w osiągnięciu lepszych wyników, gdy nastroje rynkowe ulegną poprawie, a inwestorzy ponownie zainteresują się zawieraniem transakcji reflacyjnych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji lpp | pkn orlen cena akcji | azoty akcje prognozy | alior akcje notowania | kghm kurs | kurs korony szwedzkiej nbp | stalprodukt gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here