Naga MarketsDolar pozostaje słabszy, a rynki akcji oscylują blisko maksimów. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Uwagę przyciąga weekendowe zamieszanie na rynku kryptowalut i zagadkowa przecena BTC
  • W temacie geopolityki silna wymiana zdań pomiędzy Rosjanami, a Amerykanami
  • Demokraci w Senacie są coraz bardziej skłonni do forsowania niższej stawki CIT (25 proc.)

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – mocne wybicie ponad poziom 1,20

Wiele się nie dzieje – uwagę przyciąga weekendowe zamieszanie na rynku kryptowalut i zagadkowa przecena BTC w nocy z soboty na niedzielę. Na głównych rynkach mamy natomiast podtrzymanie sentymentu z końca zeszłego tygodnia – dolar pozostaje nieco słabszy, a rynki akcji oscylują blisko maksimów. Ale i też brakuje świeżych impulsów, a dzisiejszy kalendarz danych makro raczej ich nie zaoferuje.

W temacie geopolityki uwagę zwraca wymiana zdań pomiędzy Rosjanami, a Amerykanami. Główny doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA przestrzegł Rosję przed skutkami ewentualnej śmierci opozycjonisty Nawalnego, podczas kiedy szef rosyjskiego MSZ zapowiedział rychłe sankcje odwetowe na USA – powiedział analityk BOŚ.

Jednocześnie prasa spekuluje nt. możliwego pokazu siły na Morzu Czarnym ze strony Rosjan, gdzie ma też pojawić się przedstawiciel brytyjskiej floty, co może zapowiadać większą akcję pokazową ze strony NATO. Rynki finansowe może bardziej interesować wątek amerykańskich podatków.

– Jak donosi agencja Axios Demokraci w Senacie mają być coraz bardziej skłonni do forsowania niższej stawki CIT (25 proc.), od propozycji zgłoszonej kilka tygodni temu przez prezydenta Bidena. To może zapowiadać konieczność sfinansowanie wydatków infrastrukturalnych większymi emisjami na rynku długu – dodał.

Technicznie wybicie EURUSD przez 1,20 jest prostą konsekwencją połamania w zeszłym tygodniu kluczowego strategicznie oporu przy 1,1950 – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: index dow jones | wykres kryptowalut | zlotowka | blik co to |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here