Naga MarketsEuro ponownie poniżej 4,57 zł. Dolar najniżej od 4 marca (3,76 zł)Kursy walut w piątek rano. Piątkowa sesja  przynosi osłabienie polskiej złotówki w stosunku do amerykańskiego dolara oraz japońskiego jedna. Skala wzrostu to okolice kilkunastu setnych procenta. Para walutowa czeska korona – polski złoty notuje nieznaczne osłabienie a kurs jest w okolicach 0,176 zł. Taki stan rzeczy utrzymuje się już od 22 kwietnia.

  • Japoński jen utrzymuje się poniżej 0,35 zł.
  • Kurs Euro wraca poniżej poziomu oporu (4,57 zł).
  • Amerykański dolar ciągle na wsparciu w okolicach 3,76 zł.
  • Kurs korony szwedzkiej spadł nieznacznie poniżej 0,45 zł.
  • Kurs korony czeskiej zatrzymał się w okolicach 0,176 zł.

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Zmiany procentowe walut popularnych wśród importerów w piątek rano

Umiarkowana zmienność na kursach walut popularnych w gronie importerów w piątek przed 8:00. Niezłą postawę notuje japoński jen, który umacnia się o 0,17%. 0,11% zyskuje USD/PLN a kurs wzrósł w okolice 3,67 zł. Nieznacznie zyskuje także EUR/PLN (+0,08%) oraz SEKPLN (+0,05%). Poranek przynosi nieznaczne osłabienie na czeskiej koronie, która w odniesieniu do złotówki traci -0,09%.

Symbol Ostatni kurs Zmiana Zmiana w %
JPYPLN 0.0346 0.00006 0.17%
USDPLN 3.76670 0.004070 0.11%
EURPLN 4.56553 0.003870 0.08%
SEKPLN 0.4492 0.0002 0.05%
CZKPLN 0.17611 -0.00016 -0.09%

Kursy wybranych walut w piątek Stan na godzinę 7:50. Źródło: tradingview.com

Mocny spadek czeskiej korony w czwartek!

Po niezłej postawie czeskiej korony do polskiej złotówki obserwowanej od 21 kwietnia, wczorajsza sesja przyniosła mocne osłabienie a kurs ponownie wrócił w okolice 0,1761 zł. W tych okolicach możemy szukać lokalnego wsparcia, które może zatrzymać spadki, jednak jeśli tak się nie stanie, ruch może być kontynuowany nawet do kolejnego, nieco mocniejszego wsparcia w okolicach 0,1758 zł.

Wszystko wskazuje na to, że ten tydzień para walutowa zakończy w okolicach kursu odniesienia z piątku przed tygodniem.

Mocne osłabienie pary CZKPLN podczas czwartkowej sesji
Kurs czeskiej korony z ostatnich 5 dni. Źródło: tradingview.com

Szwedzka korona nie utrzymała poziomów powyżej 0,45 zł

Piątkowa sesja w porannych godzinach nie przynosi większej zmienności dla szwedzkiej korony. Kurs zaliczył co prawda w ostatnim czasie kilka mini tąpnięć i spadków o nawet 1%, ale docelowo każdorazowo wracał do poziomu bazowego, nieznacznie poniżej 0,45 zł.

Zobacz również: Kursy walut. Dolar skazany na przecenę, euro i funt będą rosły?

Ten tydzień przyniósł próbę wyjścia górą z konsolidacji, jednak z trwałym wzrostem i umocnieniem waluty wydaje się, że będziemy musieli jeszcze poczekać.

Szwedzka korona po niezłym środku tygodnia, wraca do poziomu wsparcia 0,449 zł
Notowania szwedzkiej korony z ostatniego tygodnia. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Kurs funta testuje dołek. GBP/PLN notowane po 5,22 PLN

Kurs euro spada poniżej 4,57 zł!

Tak jak w ostatnich dniach obserwowaliśmy 4,57 zł jako poziom istotnego oporu, który może zatrzymać dalsze wzrosty na kursie euro w odniesieniu do złotówki, tak obecnie mamy do czynienia z jego wybiciem górą, a kurs jest po teście 4,59 zł – czytaliśmy wczoraj rano.


Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Dziś jednak spoglądamy na wykres z zupełnie innego miejsca, kurs po kolejnej nieudanej próbie oddalenia się na północ z okolic 4,57 zł, spadł poniżej wsparcia i jest obecnie w okolicach poziomów z 27 kwietnia.

Z punktu widzenia całego tygodnia, wydaje się, że umocnienie pary walutowej zostanie utrzymane, na ten moment mamy do czynienia z wzrostem na poziomie 0,3% w skali 5 sesji.

Kurs euro spada poniżej wsparcia na 4,57 zł!
Notowania euro do złotówki z ostatnich 2 tygodni. Źródło: tradingview.com

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here