Naga Markets

Euro podatne na ryzyko geopolityczne. Płynność prawdopodobnie sprzyja dolarowiOsłabienie dolara z początku roku w poszukiwaniu wartości poza amerykańskimi rynkami aktywów może się odwrócić, uważa ING. Wszystko przez napięcie na wschodniej Ukrainie i przyspieszoną korektę na światowych rynkach. Te czynniki mogą bowiem spowodować u inwestorów wzrost preferencji do płynności w dolarach.

Euro niezbyt atrakcyjne dla inwestorów

— Oczywiste jest, że rosnące ryzyko geopolityczne i trwająca ponowna ocena wzrostowych akcji bardzo zaczęły ciążyć walutom o wysokim współczynniku beta i faworytom rynku, takim jak dolar kanadyjski i korona norweska – wskazuje ING.Jednakże, gwałtowne ożywienie na giełdach w USA pod koniec wczorajszej sesji może jednak sugerować jedynie chwilową przerwę w wyprzedaży. Ekonomiści ING oczekują na razie, że inwestorzy będą ostrożni i skłonią się ku faworyzowaniu dolara dla celów płynności. 

Para walutowa EUR/USD miała bardzo niską korelację z akcjami amerykańskimi w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Pozycjonowanie na rynku walutowym sugeruje teraz bardziej zrównoważone środowisko – co oznacza, że EUR nie musi czerpać profitów pokaźnego wyciskania shortów, wskazuje ING.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

R

Euro zdaniem ekonomistów nie jest zbyt atrakcyjnym wehikułem do przetrwania obecnej burzy, dopóki nie ma jasności w kwestii wydarzeń na Ukrainie. Według ING, istotny dla EUR/USD jest teraz poziom 1,1265, przynajmniej do czasu jutrzejszego posiedzenia FOMC lub znacznej deeskalacji napięć na Ukrainie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Dolar nowozelandzki | akcje tauron | kurs franka prognozy | ccc akcje wykres | pko akcje notowania | notowania budimex | kryptowaluty |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here