Naga Markets

Na początku marca życie dla byków euro może się nieco skomplikować. Ekonomiści z Société Générale omawiają perspektywy dla wspólnej waluty. Ich zdaniem ryzyko dla kursu EUR/USD jest przechylone w dół. Z kolei eksperci z Commerzbanku prognozują, że główna para walutowa pozostanie pod presją w najbliższym czasie, zanim wzrośnie do celu 1,10.

Kurs EUR/USD: Życie jest trudne dla byków euro – SocGen

Jak wskazano w raporcie główne wsparcie EUR/USD znajduje się na 1,0450, jeśli 1,05 zostanie pokonane przez sprzedających. Eksperci zwrócili również uwagę na fakt, że sezonowo marzec jest niedźwiedzi dla głównej pary walutowej, więc należy zachować dodatkową ostrożność.Europejskie rynki akcji od początku roku radziły sobie lepiej niż w USA. Wskaźnik CPI w strefie euro za luty pojawi się w tym tygodniu i może spowodować większy ból dla obligacji, ale także dla EUR/USD, jeśli dane zaskoczą na plus – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Kurs euro (EUR/USD): Odbicie do 1,10 jest możliwe w średnim terminie – Commerzbank

Ekonomiści Commerzbanku aktualizują swoje prognozy dotyczące kursu EUR/USD. Oczekuje się, że para pozostanie pod presją w najbliższym czasie, zanim wzrośnie do celu 1,10.

W krótkim okresie spadek EUR/USD do 1,06 wydaje nam się prawdopodobny. Wzrost EUR/USD około 1,10 nie okazał się (jeszcze) trwały. Stanie się tak prawdopodobnie tylko wtedy, gdy obniżki stóp procentowych przez Fed staną się bardziej oczywiste, a jednocześnie EBC będzie trzymał się maksymalnego poziomu stóp – wskazano w raporcie.

Stratedzy nadal prognozują wzrostu kursu EUR/USD w drugiej połowie roku, ale przesunęli swoją cenę docelową (około 1,10, czyli przy ostatnich maksimach EUR/USD) na początek 2024 r.

W dłuższej perspektywie pozostajemy co prawda sceptyczni wobec EUR – dodano.

AVA Trade

Kurs EUR/USD wróci do 1,10 do końca marca – SocGen

Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,06. Ekonomiści z Société Générale spodziewają się, że do końca marca kurs ponownie wzrośnie w kierunku 1,10.

Niedawno wskazywaliśmy, że odrobina niechęci do ryzyka i szersze spready kredytowe mogą doprowadzić EUR/USD do 1,06 (i GBP/USD poniżej 1,2). Obie pary spadły nieznacznie dalej i nadal możemy zaobserwować pewne wahania w nadchodzących dniach, ale różnice w rentowności powinny znowu zacząć mieć kluczowe znaczenie i spodziewamy się, że do końca marca kurs wróci w kierunku 1,10 – podkreślono.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGospodarka jest na skraju załamania. Kupujcie srebrne monety, apeluje Robert Kiyosaki
Następny artykułKryptowaluty są wodzirejem spekulacji! Bazują na wierze, że ktoś odkupi je w przyszłości po wyższych cenach, uważają analitycy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.