Euro pod presją, kurs EUR/PLN po 4,40 zł, będzie jeszcze taniej?
Kurs euro do złotego

Polski złoty zakończył ostatni tydzień na wyraźnym plusie. Dobry sentyment utrzymuje się także po weekendzie. Wczoraj nasza krajowa waluta umocniła się do euro, dolara i franka. Para walutowa EUR/PLN znajduje się dziś o poranku dokładnie na poziomie 4,40 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 2 czerwca.

Kurs euro do złotego w dół

W ostatnich tygodniach możemy obserwować wyraźne umocnienie złotego, który zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Nowy tydzień również rozpoczął się dobrze dla polskiej waluty, która zyskała do euro, dolara i franka. Patrząc na wykres EUR/PLN technicznie, sytuacja wciąż wygląda lepiej dla złotego, niemniej para walutowa znajduje się na wysokości kluczowego wsparcia.

Zobacz także: DAX bez handlu, EUR/USD odbija od 1,1140 USD

We wtorek o poranku kurs EUR/PLN notowany jest płasko, niemniej notowania otworzyły się wczoraj luką spadkową, przez co obserwujemy test kluczowej strefy wsparcia. Z perspektywy analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej wybitej wczoraj strefy przy 4,51 zł – obowiązuje trend spadkowy. Jednak strefa wsparcia przy 4,40 zł również jest kluczowa, dlatego niewykluczona jest reakcja popytu na obecnych poziomach.

Wykres EUR/PLN
Euro traci do złotego

Kurs EUR/PLN coraz niżej

Patrząc na sytuację na niższej ramie czasowej – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami kurs EUR/PLN przyspieszył w ostatnich dniach ruch w dół. Aktualnie testowane jest wsparcie, które wynika z położenia wcześniejszych reakcji ceny. Jest do dobre miejsce do reakcji popytowej niemniej trzeba pamiętać, że sentyment pozostaje spadkowy, a wybicie poziomu może doprowadzić do pogłębienia przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN kontynuuje spadki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here