Kurs euro do polskiego złotego EURPLN 14 maja 2019Kurs euro do polskiego złotego kontynuuje wędrówkę na wyże poziomy, dokładnie tak jak tego oczekiwaliśmy w poprzednich analizach. We wtorek po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba zapłacić 4,3080 PLN. Kurs zahaczył o strefę oporową przy 4,31 zł. Czego spodziewać się na dzisiejszej sesji? W godzinach popołudniowych w kalendarzu nie znajdziemy danych makroekonomicznych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na kurs EUR/PLN. Odczyty ze strefy euro i Niemiec były publikowane do południa. Na parze walutowej EUR/PLN nie spodziewałbym się podwyższonej zmienności w dalszej części sesji.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,3080 euro

Kurs euro w górę zgodnie z oczekiwaniami

Zgodnie z poprzednimi analizami, kurs euro do polskiego złotego dociera do strefy oporowej przy 4,3100 zł. Niewykluczona jest w tej chwili korekta spadkowa. Gdyby jednak doszło do wybicia górą strefy przy 4,31, kurs może kontynuować ruch w górę, nawet w kierunku 4,3400, gdzie znajduje się górne ograniczenie kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. W przypadku scenariusza długoterminowego, nic się nie zmieniło, para walutowa EUR/PLN pozostaje w trendzie bocznym. I tutaj nie spodziewałbym się w najbliższym czasie większych zmian. W tej chwili cena znajduje się mniej więcej w połowie zakresu konsolidacji. Kluczowe w długim terminie pozostają dwie strefy. Strefa oporowa znajduje się przy wspominanym wcześniej poziomie 4,3400 zł. Natomiast strefa wsparcia wypada w okolicach 4,2650 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w szerokim ruchu bocznym. W tej chwili kluczowe powinno być zachowanie się ceny w strefie przy 4,3100 zł.

notowania euro do polskiego złotego EURPLN 14 maja 2019

Euro testuje strefę oporową przy 4,31 zł

Kurs EUR/PLN zgodnie z oczekiwaniami dociera do strefy oporowej przy 4,31 zł. W przypadku reakcji podażowej, ewentualną korektę spadkową będę porównywał do zasięgu poprzedniego ruchu spadkowego – żółte prostokąty. Wcześniej wsparcie może stanowić wysokość ostatnich lokalnych szczytów z 25 kwietnia przy cenie 4,2980. Ewentualne pokonanie strefy przy 4,3100, może skutkować kolejnym impulsem wzrostowym, na razie jest jeszcze za wcześnie na pozycje krótkie.

Wykres kursu euro do polskiego złotego EURPLN 14 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here