Aktualny kurs euro EURPLN 15 maja 2019Kurs euro do polskiego złotego kontynuuje ruch w górę. W środę po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba zapłacić 4,3105 PLN. Co oznacza, że cena oscyluje w okolicach wczorajszego zamknięcia. Czego spodziewać się na dzisiejszej sesji? Dane z godziny 10:00 nie wypłynęły w większym stopniu na kurs EUR/PLN, być może większa zmienność pojawi się dopiero na sesji amerykańskiej. 

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,31 euro

Kurs euro w górę zgodnie z oczekiwaniami

Dziś o godzinie 10:00 poznaliśmy dane makroekonomiczne z Polski. Odczyt inflacji CPI okazał się zgodny z oczekiwaniami, zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym. Pozytywnie zaskoczył wynik PKB w ujęciu rocznym, który spadł jedynie do 4,6%, a analitycy oczekiwali spadku do 4,5%. Poprzednio było to 4,9%.

kalendarz makroekonomiczny dane z Polski

Aktualnie kurs euro do polskiego złotego utrzymuje się w strefie oporowej przy 4,3100 zł. Nie widać w tej chwili sygnałów podażowych, co może przemawiać za wybiciem górą. W przypadku takiego scenariusza, kurs może kontynuować ruch w górę, nawet w kierunku 4,3400, gdzie znajduje się górne ograniczenie kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. Jeżeli chodzi o scenariusz długoterminowy, nie uległ on zmianie, para walutowa EUR/PLN pozostaje w trendzie bocznym. Opór znajduje się przy 4,34 zł, a wsparcie przy 4,2560 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w szerokiej konsolidacji.

notowania euro do polskiego złotego EURPLN 15 maja 2019

Euro wkrótce powyżej 4,31 zł?

Kurs EUR/PLN zgodnie z oczekiwaniami dotarł do strefy oporowej przy 4,31 zł. Aktualnie nie widać większej reakcji podażowej, co przechyla prawdopodobieństwo w stronę kupujących. Wyjście powyżej i retest poziomu, będzie sygnałem do zajęcia pozycji długich. Gdyby jednak doszło do reakcji podaży i pojawiłaby się korekta spadkowa, to biorę pod uwagę  zasięg poprzedniego ruchu spadkowego – żółte prostokąty. Wcześniej należy brać również zwrócić uwagę na wysokość ostatnich lokalnych szczytów z 25 kwietnia przy cenie 4,2980.

notowania euro do polskiego złotego EURPLN 15 maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here