Kurs euro do polskiego złotego EURPLN 13 maja 2019 dolar funt i frankKurs euro do polskiego złotego kontynuuje wzrosty, zgodnie z wcześniejszymi analizami. W poniedziałek po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba zapłacić 4,30 PLN. Czego spodziewać się na dzisiejszej sesji? W dzisiejszym kalendarzu nie znajdziemy danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na kurs EUR/PLN. Można jedynie zwrócić uwagę na przemówienia członków banków centralnych, które będą miały miejsce w godzinach popołudniowych. Dokładne godziny podałem w porannym przeglądzie rynków.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,30 euro

Kurs euro ruszył w górę

Zgodnie z poprzednimi analizami, kurs euro do polskiego złotego kontynuuje ruch w górę. Jednak jeżeli chodzi o sytuację w długim horyzoncie czasowym to nic się nie zmieniło, para walutowa EUR/PLN pozostaje w trendzie bocznym. I tutaj sytuacja raczej szybko nie ulegnie zmianie. W tej chwili cena zbliża się mniej więcej do połowy zakresu konsolidacji. Kluczowe w długim terminie pozostają dwie strefy. Strefa oporowa znajduje się przy 4,3400 zł. Natomiast strefa wsparcia kształtuje się w okolicach 4,2650 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w szerokiej konsolidacji na 8 gorszy. W tej chwili lokalnym oporem powinna być strefa przy 4,3100 zł.

Wykres kursu euro do polskiego złotego EURPLN 13 maja 2019

Euro powyżej 4,30 zł

Kurs EUR/PLN wybija górą, jednak bardzo szybko wraca. Ostatnie dwie korekty były dokładnie tego samego zasięgu, dlatego, dopóki kurs utrzymuje się powyżej 4,2950, oczekiwałbym kontynuacji ruchu wzrostowego. Zejście poniżej nie wygeneruje jeszcze sygnału spadkowego,m ten pojawi się dopiero w momencie powrotu poniżej czerwonej linii trendu. Pierwszym celem oczywiście pozostaje poziom 4,31 zł. Niestety podczas dzisiejszej sesji brakuje danych makroekonomicznych, które mogłyby przyczynić się do większej zmienności na tej parze walutowej.

Wykres kursu euro do polskiego złotego EURPLN 13 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here