Naga MarketsKurs euro, notowania EURPLNWtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2962 PLN za euro, 3,9012 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9121 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0286 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,049% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia nie przyniósł istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec koszyka zagranicznych walut. PLN nie zareagował również znacząco na lokalne wskazanie makro z postaci lepszego odczytu sprzedaży detalicznej za październik. Inwestorzy pozostają pod wpływem ostatnich alarmujących wskazań z tytułu produkcji budowlano-montażowej oraz krajowego rynku pracy. Inwestorzy spodziewają się, iż krajowa gospodarka stoi przez widocznym spowolnieniem, wynikającym w dużej mierze z sytuacji na rynkach zewnętrznych w Europie. W szerszym ujęciu nastroje wśród inwestorów są podtrzymywane przez zapowiedzi o zbliżającej się umowie handlowej na linii USA-Chiny (phase 1).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań z krajowego rynku makro. Globalny kalendarz makroekonomiczny na dziś zawiera pakiet wskazań z gospodarki USA (sprzedaż nowych domów, Conference Board).

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN oscyluje poniżej 4,30 PLN. W dalszym ciągu jednak widoczne są próby podbicia kursów x/PLN.

Konrad Ryczko, DM BOŚConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here