whitebit

Billon GroupBillon został zakwalifikowany do udziału w programie akceleracyjnym Elevator Lab, organizowanym przez firmę Acccoi dla banku Raiffeisen Bank International (RBI) w Austrii. Zwycięski pomysł, który przedstawiciele fintecha przedstawili w zeszłym tygodniu w Wiedniu podczas finału eliminacji akceleratora, wykorzystuje stworzoną przez Billon technologię rozproszonego rejestru do zapisu waluty euro w postaci cyfrowej na blockchainie.

  • Billon weźmie udział w akceleratorze Elevator Lab, organizowanym przez bank Raiffeisen w Austrii, oraz firmę Acccoi.
  • Polsko-brytyjski fintech jest jedną z 6 firm wybranych z grona ponad 280 zgłoszeń.
  • W ramach akceleratora Billon stworzy rozwiązanie testowe (Proof of Concept) do rozliczeń wewnątrz- i między- bankowych, oraz do obiegu pieniądza elektronicznego, wykorzystujące cyfrowe euro zapisane na blockchainie.
  • Na początku marca 2020 r. Billon ma przedstawić rozwiązanie gotowe do wdrożenia przez bank.

Euro oparte o blockchain i pomysł Billon

Billon przedstawił Raiffeisenowi rozwiązanie umożliwiające zarówno wykorzystanie cyfrowego euro w rozliczeniach wewnątrz- i między-bankowych, jak również do szeroko rozumianego  obiegu regulowanego pieniądza elektronicznego.– Udział w Elevator Lab jest dla Billona szansą na partnerstwo z dużym międzynarodowym bankiem, na czym nam zależało od początku istnienia firmy. Widząc motywację Raiffeisena do wdrożenia innowacyjnych technologii, jestem przekonany, że ta współpraca będzie miała bardzo duży potencjał dla obydwu firm i dobry wpływ na nasz biznes – mówi Wojtek Kostrzewa, prezes Grupy Billon.

Akcelerator Elevator Lab wyszukuje startupy działające w Europie Środkowo-Wschodniej i zajmujące się m.in. rozwiązaniami fintech, cyberbezpieczeństwem, algorytmami samouczącymi się, czy sztuczną inteligencją. W tym roku do trzeciej edycji programu zgłosiło się ponad 280 firm. Poza Billonem do programu akceleracyjnego zakwalifikowało się pięć firm: Uhura Solutions z Czarnogóry (wykorzystanie AI do czytania i tworzenia umów), ImVision z Izraela (platforma bezpieczeństwa dla interfejsów API), Minna ze Szwecji (zarządzanie subskrypcjami systemów bankowości internetowej), Quantoz z Holandii (płatności dla urządzeń IoT) oraz Nayax z Izraela (płatności bezgotówkowe).

– Wybraliśmy Billon jako uczestnika programu Elevator Lab, ponieważ Raiffeisen Bank International jest zainteresowany zastosowaniami technologii rozproszonego rejestru. W ciągu następnych miesięcy będziemy testować rozwiązanie Billona i oceniać jego potencjalną wartość dodaną dla naszych klientów – mówi Maximilian Schausberger, Head of Fintech Partnerships w Raiffeisen Bank International.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Firmy uczestniczące w akceleratorze muszą w najbliższych miesiącach stworzyć rozwiązanie testowe (tzw. proof of concept), wykazując, że ich technologia może współpracować z systemami i procesami Raiffeisena oraz stanowi wartość dla klientów banku. W dniach 4-5 marca 2020 r. w Wiedniu uczestnicy programu zaprezentują gotowe rozwiązania przed zarządem banku, który następnie zdecyduje o ich wdrożeniu.

– W kolejnych miesiącach będziemy pracować z zespołem Raiffeisena, aby testowo uruchomić przepływy pieniężne oparte o strukturę danych rozproszonych w euro. To pomoże nam zintegrować rozwiązanie blockchain z obecnymi systemami banku oraz zademonstrować wybrane scenariusze wykorzystania innej formy rozliczeń  – dodaje Wojtek Kostrzewa.

O Billonie

Billon stworzył pierwszy system rozproszonego rejestru (distributed ledger technology – DLT) dla biznesu. Jego architektura łączy transakcje realizowane w oparciu o walutę narodową,  zapisywanie dokumentów i zarządzanie tożsamością. Misją jest uwolnienie potencjału DLT dla transformacji biznesu w regulowanym otoczeniu.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj