Euro odrabia straty, czas na korektę po ostatnich silnych spadkach?
Kurs euro do złotego

W tym tygodniu możemy obserwować dalszą siłę polskiego złotego. Nasza waluta kontynuuje dobrą passę. Niemniej w środę widać pewne wyhamowanie ruchów na EUR/PLN i GBP/PLN, gdzie euro i funt próbują odrabiać straty. Para walutowa EUR/PLN znajduje się dziś przed południem na poziomie 4,3960 zł, czyli 0,3% wyżej. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 3 czerwca.

Kurs euro do złotego w dół

W ostatnich 3 tygodniach możemy obserwować wyraźne umocnienie złotego, który zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Nowy tydzień również rozpoczął się dobrze dla polskiej waluty. Z kolei dziś widać nieznaczne wyhamowanie tendencji na euro i funcie.  Patrząc na wykres EUR/PLN technicznie, notowania reagują na wysokości ważnej strefy wsparcia.

Zobacz także: USD/CAD mocno w dół przed decyzją Banku Kanady

W środę przed południem kurs EUR/PLN notowany jest na 0,3% plusie. Patrząc na szeroką ramę czasową – notowania reagują na wysokości kluczowego poziomu wsparcia przy 4,40 zł. Aktualnie obszar zaznaczony kolorem zielonym jest istotny, jeżeli sprzedający zdołają wybić go dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro.

Wykres EUR/PLN
Kurs euro reaguje na wysokości wsparcia

Poranny, środowy handel na rynkach przynosi podtrzymanie układów premiujących podejście risk-on. Główna para walutowa, EUR/USD, testuje okolice 1,12 USD. Złoty pozostaje mocny – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN odbija od wsparcia

Patrząc na sytuację na niższej ramie czasowej – interwał D1, dziś po wybiciu nowych lokalnych minimów pojawił się reakcja popytowa. Aktualnie kluczowy jest poziom 4,40 zł, jeżeli notowania zdołają wyjść powyżej, istnieje szansa na wykonanie większej korekty wzrostowej.

W przeciwnym razie, zamknięcie świecy D1 poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, istnieje ryzyko dalej przeceny, w kierunku mierzenia 61,8% Fibonacciego.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odbija od strefy popytowej

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here