Naga MarketsW Europie ponownie głośno o Hiszpanii, a konkretniej o autonomicznym regionie kraju – Katalonii. Premier regionu, Carles Puigdemont poinformował rząd w Madrycie oraz opinię publiczną, że zawieszenie niepodległości Katalonii ‘wciąż obowiązuje’, lecz możliwe są ‘kolejne kroki’. Tymczasem hiszpański rząd uruchomił artykuł 155 Konstytucji. 


Zapis ten mówi o przywróceniu porządku prawnego w regionie, którego władze nie podporządkowują się stolicy. Wydarzenia w Hiszpanii głośno są komentowane przez wszystkie europejskie media, tymczasem wpływ politycznego impasu na euro (lub konkretniej, EUR/USD) pozostaje… niewielki.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Obecne zachowanie się euro jest zgodne z dotychczasowym trendem. EUR/USD w ostatnich latach w coraz mniejszym stopniu reagowało na ryzyko polityczne wewnątrz strefy. Obserwowaliśmy pewne spadki zarówno w czasie kryzysu w Grecji w 2015 roku, problemów włoskich banków pod koniec 2016 roku oraz tegorocznych wyborów we Francji. Jednak za każdym razem były one coraz słabsze – przekonują analitycy ING.

Bazując na swoich modelach bank stwierdza, że obecnie na EUR/USD nie widoczna jest żadna negatywna premia ryzyka politycznego. Co więcej, ING jest zdania, że w ostatnim czasie EUR/USD nieustannie znajduje się pod pozytywnym wpływem prognoz zakończenia skupu EBC. Jednak w tym momencie bank pozostaje z boku, czekając na wybicie świeżych szczytów, potwierdzających trend. Tymczasem EUR/CZK tworzy nowy wieloletni dołek. ING pozostaje więc w krótkich pozycjach na parze.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych na najniższym poziomie od 1973 roku.
Następny artykułKanada ostrzega inwestorów przed kryptowalutami i ICO
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here