Naga MarketsDwa euro i funt szterlingEuropejscy decydenci zajmą centralne miejsce w tym tygodniu, gdy odbywają się spotkania przywódców EBC i UE. Z kolei funt szterling był w tym tygodniu najlepiej prosperującą walutą G10, czerpiąc korzyści z rynkowej zmiany cen prawdopodobieństwa przejścia Banku Anglii na obszar ujemnych stóp po komentarzach gubernatora Baileya na początku tygodnia. Czego oczekiwać po kursie euro i funta w najbliższym tygodniu?

  • Rynek niewiele oczekuje od najbliższego posiedzenia EBC po wprowadzeniu grudniowych środków łagodzących
  • Środowy szczyt UE będzie koncentrował się na wdrożeniu unijnego funduszu naprawczego
  • Funt szterling nie wykazuje oznak przewartościowania krótkoterminowego. Ogranicza to możliwość krótkoterminowego spadku

Kurs euro (EUR): w centrum uwagi EBC i UE – ING

Rynek niewiele oczekuje od najbliższego posiedzenia EBC po wprowadzeniu grudniowych środków łagodzących. Eksperci spodziewają się, że prezydent Lagarde powie, iż EBC „uważnie monitoruje kurs walutowy”, obawiając się wpływu euro na już obniżoną stopę inflacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się, że środowy szczyt UE będzie koncentrował się na wdrożeniu unijnego funduszu naprawczego. Jesteśmy również zainteresowani wnioskami wyciągniętymi przez Komisję Europejską w opublikowanym w środę raporcie na temat poprawy międzynarodowej roli euro, np. w kwestii wyceny energii w euro – napisano w raporcie ING.

Jest to kwestia strukturalna i zajmie trochę czasu, ale prawdopodobnie będzie miała silne wsparcie ze strony tych krajów, które próbują znaleźć sposoby na wyrwanie się z dominacji dolara.

Podsumowując, utrzymująca się niepewność polityczna we Włoszech i stabilniejszy dolar mogą na krótko doprowadzić do kursu EUR/USD na poziomie 1,1980 – dodano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Kurs funta (GBP): konsolidacja po ostatnich dobrych wynikach – ING

Mniejsze oczekiwania co do ujemnych stóp w Wielkiej Brytanii są już w cenie. Pomimo niedawnych lepszych wyników, funt szterling nie wykazuje oznak przewartościowania krótkoterminowego (obecnie jest notowany na poziomie krótkoterminowej wartości godziwej). W ocenie ekspertów z ING ogranicza to możliwość krótkoterminowego spadku.

Jeśli chodzi o dane z Wielkiej Brytanii, uwaga skupi się na wskaźniku CPI w grudniu (środa), który ma nieznacznie wzrosnąć, ale pozostanie znacznie poniżej celu 2%, sprzedaży detalicznej w grudniu (piątek) i styczniowych wskaźnikach PMI (piątek).

Te dwa ostatnie powinny ulec poprawie w porównaniu z poprzednim odczytem, ​​ale wpływ na kurs funta powinien być ograniczony. Wystąpienie szefa BoE Baileya (pon.) i głównego ekonomisty BoE Haldane’a (wt.) prawdopodobnie nie wpłyną znacząco na GBP, ponieważ rynek już skorygował prawdopodobieństwo ujemnych stóp procentowych – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here