• Kurs euro tracił w poniedziałek 0,15% i testował poziomy z lipca
  • EURPLN znajduje się w nieprzerwanej serii spadków i zwiększa swoje szanse na ponowne przetestowanie poziomu 4,24 zł
  • Odwróceniem presji spadkowej byłoby nagłe zanegowanie obecnego trendu i powrót w okolice 4,315 zł, gdzie przebiegają szczyty z maja
  • We wtorek, o godzinie 08:05, kurs euro wynosił 4,2787 zł

znak euro na niebie, grafika

W trakcie poniedziałkowej sesji kurs euro tracił 0,15% i spadał do poziomu 4,27 zł, czyli najniższego od 29 lipca. We wtorek notowania próbują marginalnie odbijać, nadal utrzymują się jednak pod lokalnym poziomem oporu i jak na razie nic nie wskazuje na to, że tendencja spadkowa zostanie odwrócona. W efekcie eurozłoty otwiera sobie drogę w kierunku minimów lipcowych zlokalizowanych na wysokości 4,24 zł.

Kurs euro tracił w poniedziałek, we wtorek wyhamowanie dynamiki spadkowej?

– Ostatnie godziny obrotu na rynku przyniosły podtrzymanie tezy iż potencjał dalszej dynamicznej zwyżki PLN – uległ wyczerpaniu. Kursy x/PLN nieznacznie rosły, aczkolwiek ponownie dynamika ruchów była ograniczona. Pewnym czynnikiem podażowym mogły być krajowe, słabsze dane makro. Sprzedaż detaliczna za wrzesień wyniosła 5,3% wobec oczekiwanych 8%. Dane te stanowią kontrast do ostatniego lepszego wskazania z zakresu produkcji przemysłowej – wyjaśnia analityk DM BOŚ, Konrad Ryczko.

Nie zmienia to faktu, że na wyższych interwałach – tygodniowym i miesięcznym – kurs euro nadal znajduje się w defensywie w stosunku do polskiego złotego i październik może zamknąć się najsilniejszymi spadkami od wielu miesięcy.

kurs euro EURPLN 22.10
Notowania EURPLN na wykresie dziennym

Zdaniem analityków DM BOŚ, notowania EURPLN nie będą w stanie podejść w okolice 4,24 zł, tylko już na wysokości obecnych poziomów rozrysują potencjalny układ odwrócenia trendu, powracając w kierunku 4,30, gdzie cena stabilizowała się w pierwszej połowie bieżącego roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here