Naga MarketsScenariusze dla EUR/USD - kluczowa będzie strefa oporu, do której właśnie doszła para.
źródło: fotolia.com

06.01.2014

“Jeśli pierwsze dwa dni tradingu w 2014 mogą być użyteczną wskazówką, EUR powinno w dalszym ciągu słabnąć, kiedy normalne obroty wrócą na rynek w tym tygodniu. Mimo to, ostrzegamy inwestorów przed zajmowaniem istotnych krótkich pozycji przed czwartkowym posiedzeniem ECB.

Te artykuły również Cię zainteresują
Uzasadniamy to tym, że oczekiwania rynków odnośnie kolejnego luzowania polityki na czwartkowym posiedzeniu ECB zmieniają się podążając za komentarzami prezesa Draghi’ego, jakoby nie widział “konieczności natychmiastowego działania”. Niemniej rada zarządzająca ECB utrzyma nastawienie na luzowanie pozostając w kontraście do zwijania Fed i przez to skazując EUR na stopniowe spadki.

"Euro niewiele słabsze przed ECB, ale..." - Credit Agricole.
EUR/USD dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

Poza ostatnimi komentarzami Draghi’ego, inwestorzy mogli zwrócić uwagę na najnowszy raport IMF na temat rezerw banków centralnych wykazujących znacznie silniejszy wzrost udziału USD w portfelach w III kwarale. Pomimo opóźnienia, dane te są alarmujące dla sprzedających EUR/USD, ponieważ zarządzający rezerwami wciąż mogą zajmować “przeciwną stronę” krótkich transakcji na EUR, wymieniając posiadane USD na EUR. Obawy takie mogą dalej spowalniać spadki EUR/USD w I kwartale 2014.”

Zobacz także: Nomura przedstawia strategię na początek 2014Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here