Naga MarketsWedług analityków z ING, kurs euro nie powinien znacząco zareagować na spotkanie Europejskiego Banku Centralnego w tym tygodniu. Jednocześnie uważają, iż kurs pary walutowej EURUSD obarczony jest ryzykiem dalszych spadków. Natomiast eksperci z CitiBanku mają nieco odmienne zdanie. Sugerują, iż zawężająca się różnica wzrostu gospodarczego między USA, a UE oraz niechęć Trumpa do silnego dolara powinna sprzyjać wzrostom pary EURUSD w drugiej połowie 2020 roku.


Zobacz również: Zmienność funta eksploduje na przełomie stycznia/lutego. BoE obniży stopy dwukrotnie – Rabobank

Neutralna strategia EBC nie oznacza zbyt dużej poprawy dla euro – ING

Styczniowe spotkanie Europejskiego Banku Centralnego powinno mieć niewielki wpływ na euro. Żadne nowe prognozy gospodarcze nie zostaną opublikowane, a rada prawdopodobnie nie zmieni oceny ryzyka. Oficjalne ogłoszenie, że bank rozpoczyna przegląd strategiczny, jest dobrze uwzględnione w cenach i prawdopodobnie nie wpłynie znacząco na euro – napisano w raporcie.

euroW ocenie ekspertów, przy ujemnych stopach procentowych i niewielkich szansach na zmianę w najbliższym czasie perspektywy dla euro pozostają nieatrakcyjne, a waluta prawdopodobnie będzie nadal wykorzystywana jako narzędzie finansowania z wyboru w transakcjach typu carry trade.

W nadchodzących tygodniach ryzyko dla EURUSD będzie nadal przechylone w dół, w kierunku nieco poniżej poziomu 1,10, jeżeli wykorzystanie euro jako waluty finansowania stanie się jeszcze bardziej wyraźne lub rozczarowują globalne dane gospodarcze. Propozycja ze strony republikanów dotycząca kolejnej obniżki podatków w USA może również przyczynić się do spadku kursu EURUSD – dodano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs EURUSD: Węższe różnice wzrostu USA-UE w 2020 r. mogą doprowadzić do odbicia – CitiBank

Analitycy Citibank uważają, że pesymizm dotyczący perspektyw strefy euro może zostać zniwelowany, zwłaszcza jeśli Brexit zostanie rozwiązany. Z kolei Europejski Bank Centralny (EBC) wydaje się wykazywać niewielki apetyt na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej za pomocą bodźca fiskalnego postrzeganego jako kolejny filar wsparcia. Prognozują kurs pary EURUSD na poziomie 1,11 w ciągu najbliższych trzech miesięcy i na poziomie 1,16 w ciągu najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy.

Mimo że działania EBC zostały opracowane z myślą o słabszym euro, prezydent USA i jego administracja aktywnie próbują ograniczyć wzrost siły dolara zarówno poprzez wystosowanie ostrzeżeń do EBC, jak i podkreślenie przez Fed, że możliwe są dalsze cięcia stóp. Oczekujemy węższych różnic wzrostu gospodarczego między USA, a UE w 2020 r. i 2021 r., co powinno wspomóc euro w odbiciu – wskazano w raporcie.

Na wykresie tygodniowym trend pary EURUSD jest odwrotny do trendu z lat 2011–2014. 55-tygodniowa średnia krocząca znajduje na poziomie 1,1191. Tygodniowe zamknięcie powyżej tego poziomu sugerowałoby przedłużony impuls wzrosty z celem na strefę oporu 1.1360-1.1410, przy wsparciu na poziomie 1.1066 – podsumowano.

Zobacz również: Wzrost franka i złota możliwy dzięki decyzji Fedu? – komentuje MUFG

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here