Naga MarketsEuro nie było tak słabe od września. Kurs franka spada poniżej 4,10 złŚrodowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wybicia eurodolara ponad 1,2 USD, rzutując również na nastroje na walutach EM/CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4440 PLN za euro, 3,6828 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0903 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9364 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,255% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty umacnia się: euro, funt, frank i dolar tracą

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły podbicie eurodolara ponad 1,2 USD. Impuls ten tłumaczony jest zagraniem pod pakiet fiskalny w USA, co osłabia USD. Słabszy dolar rzutował na większość rynku FX , w tym kwotowania EM/CEE. Złoty umocnił się do okolic 89,8 pkt. na koszyku. EUR/PLN spadł poniżej 4,45 PLN, testując aktualnie okolice 4,44 PLN. Lokalnie brak było większej reakcji na wskazanie PMI (50,8 pkt). Pomimo odczytu powyżej szacunków obserwatorzy przyjęli wskazanie dość chłodno – wzrost wskaźnika wynikał z wzrostu zatrudnienia i opóźnień w dostawach, a sama produkcja i nowe zamówienia spadły. Lokalnie, w ramach CEE, warto obserwować toczącą się na dyskusję dot. funduszy w Brukseli.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji będziemy świadkami posiedzenia RPP. Po ostatnich emocjach związanych z brakiem obniżek, tym razem rynek pozycjonowany jest na stabilizację stóp w dłuższym terminie.

Z rynkowego punktu widzenia podbicie wyceny PLN ma podłoże związane z eurodolarem. Niewykluczony jest lekki pullback tego ruchu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here