Polski złoty po silnym umocnieniu z zeszłego tygodnia, konsoliduje na lokalnych maksimach. Do PLN silnie tracił kurs euro kosztujący obecnie 4,26 zł, dolar oraz funt. Kurs franka również musiał uznać wyższość złotówki na rynku Forex. Sprawdź kursy walut we wtorek, 11 czerwca 2019 roku. Czy złotówka będzie nadal się umacniać?

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2620 euro
USDPLN 3,7655 dolar
GBPPLN 4,7750 funt
CHFPLN 3,8018 frank

Kurs euro nie był tak niski od lutego. EUR/PLN kosztuje 4,26 zł

Piątkowa przecena europejskiej waluty spowodowała, że EUR/PLN spadał do najniższych poziomów od lutego bieżącego roku poniżej pułapu 4,26 zł. Kurs euro utrzymuje się obecnie pod dołkami z września 2018, które pełnią rolę oporu. W efekcie EUR/PLN zamknął się w wąskiej konsolidacji na wielomiesięcznych minimach i dopiero ich wybicie górą lub dołem pozwoli uzyskać odpowiedź co dalej z przecenioną silnie europejską walutą.

kurs euro EURPLN 11 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara utrzymuje się w okolicach 3,76 zł. USD/PLN również mocno przeceniony

Zeszłotygodniowe spadki głównych walut w stosunku do złotego pokazują, że powodem było nie tylko ich osłabienie, ale umocnienie polskiej waluty. Kurs dolara znalazł się na najniższych poziomach od połowy marca bieżącego roku i wybijał 200 okresową średnią ruchomą – ostatnie trwałe wybicie dynamicznego wsparcia miało miejsce w marcu zeszłego roku. W tym momencie USD/PLN ma przed sobą poziom 3,74 zł (dołki z marca) oraz strefę wsparcia na 3,72 zł, gdzie przebiegają tegoroczne minima:

kurs dolara USDPLN 11 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta testuje 4,77 zł, GBP/PLN najtaniej od początku roku

Tak niskie poziomy GBP/PLN w 2019 obserwowano tylko w pierwszej połowie stycznia. Kurs funta spada w tym tygodniu poniżej wsparcia wyznaczanego na wysokości 4,7828 zł i otwiera sobie drogę do przetestowana poziomów na 4,7328 zł, gdzie przebiega istotna strefa wsparcia. Warto zauważyć, że funt traci od majowych szczytów już ponad 5%, co jest jedną z najdynamiczniejszych deprecjacji w ostatnich kwartałach.

kurs funta GBPPLN 11 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka zatrzymał się na 3,80 zł. CHF/PLN utrzyma wsparcie?

Sile złotego najdłużej opierał się kurs franka szwajcarskiego. Ostatecznie jednak również CHF musiał uznać siłę PLN i w efekcie dwa ostatnie dni minionego tygodnia przyniosły silną wyprzedaż. CHF/PLN spadał pod 50 EMA i zatrzymał się na wysokości okrągłego poziomu 3,80 zł, który pełni obecnie rolę ważnego wsparcia.

kurs franka CHFPLN 11 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here