Naga MarketsEuro najtańsze od 4 m-cy. Kurs dolara pokazuje swoją dominację na EUR/USDPara walutowa EUR/USD spada siódmą sesję z rzędu, a kurs euro znalazł się na najniższych poziomach od pierwszego października. Jak zauważa Maciej Przygórzewski, ekspert Walutomat.pl, wynika to głównie z siły dolara amerykańskiego, który silnie zyskuje w lutym również do pozostałych konkurentów na rynku Forex. Ostatnim impulsem do kontynuacji wzrostów były zeszłotygodniowe dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy.


Kurs dolara zyskał dzięki pozytywnej niespodziane ze strony NFP

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w styczniu 2020 roku wyniosła aż 225 tys. etatów, co okazało się nie lada zaskoczeniem. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała także dodatnia rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 147 tys. z 145 tys.) oraz roczna inflacja zarobkowa, która uplasowała się na poziomie 3,1%, komentował w miniony piątek Comparic.pl.

– Miejsc pracy utworzono zdecydowanie więcej niż zakładano, rynek pracy w USA znalazł się w jednym z najmocniejszych miejsc w historii, nie powinno więc dziwić, że inwestorzy pozytywnie patrzą na dolara. Dodając do tego rosnącą konsumpcję przedsiębiorcy w Stanach Zjednoczonych znaleźli się w idealnym momencie jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu – komentuje Maciej Przygórzewski.

Silę dolara doskonale obrazuje między innymi wykres eurodolara. Ten jeszcze w zeszłym tygodniu osuwał się poniżej psychologicznej granicy 1,10 USD pokonując minima z listopada ubiegłego roku, a na początku bieżącego tygodnia melduje się na wysokości minimów z początku października w okolicach 1,09 USD. Kurs euro traci do amerykańskiej waluty niemal dwie duże figury od początku miesiąca i jeżeli miałoby dojść do wybicia obecnych poziomów, to przed parą walutową długo nie będzie rysowało się żadne kolejne, wyraźniejsze wsparcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here